تاریخ انتشار: ۱۳:۲۴:۴۰, ۸ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » فارس
دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان فارس خبر داد

بازدید بیش از 7 هزار و 800 نفر از اماکن و جاذبه های فارس/حافظیه در صدر بازدیدهای نوروزی از مجموعه های تاریخی فارس

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان فارس از بالاترین میزان بازدید و حضور گردشگران در حافظیه خبر داد.


به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، مصیب امیری با اشاره به دور نخست مسافرت های نوروزی و بازدید 7 هزار و 804 نفر از اماکن و جاذبه های استان فارس اظهار داشت: حافظیه، تخت جمشید، مجموعه سعدیه، پاسارگاد و در نهایت ارگ کریم خانی به ترتیب بیشترین آمار بازدیدکننده  را از آن خود کرده اند.

امیری در مورد روند نظارت در ایام تعطیلات تاکید کرد: تاکنون یک هزار و 232 مورد نظارت از مجموعه های گردشگری و اقامتی استان فارس صورت گرفته که از این تعداد 531 مورد از اماکن اقامتی، 245 مورد از مراکز پذیرایی و بین راهی، 85 مورد مربوط به دفاتر مسافرتی و 371 مورد از مراکز  اقامتی موقت مانند کمپ ها و مهمانسراها بوده است.

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان فارس ادامه داد: همچنین در این مدت 36 مورد تذکر به مراکز اقامتی، دفاتر مسافرتی و مراکز پذیرایی داده شد و به 2 مرکز اقامتی اخطار کتبی ارسال گردید ضمن آنکه یک مرکز پذیرایی نیز به دلیل تخلفات تعلیق شد. 

وی در خصوص تمهیدات خاص برای مسافران نوروزی تاکید کرد: یکی از اقداماتی که در نوروز امسال اجرایی شد آن بود که برای مجموعه های فرهنگی به خصوص حافظیه و ارگ کریم خانی، اینترنت رایگان در نظر گرفته شد که بر این اساس همه گردشگران  می توانند حدود نیم ساعت از این خدمت استفاده کنند.

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان فارس همچنین با اشاره به حضور راهنمایان در تمام مجموعه های فرهنگی استان گفت: علاوه بر راهنمایان اماکن و جاذبه های گردشگری، راهنمای هوشمند در ارگ کریم خانی و حافظیه پیش بینی شده است بدین صورت که به صورت صوتی اطلاعات لازم را در اختیار گردشگران قرار می دهد. 

امیری با اشاره به لزوم ساماندهی و برنامه ریزی برای تامین زیرساخت های مورد نیاز مسافران اظهار کرد: امیدواریم در سال آینده ظرفیت های گردشگری استان بیش از پیش به لحاظ کمی و کیفی افزایش پیدا کند.