تاریخ انتشار: ۱۲:۵۳:۱۴, ۷ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » تهران
دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر کرمانشاه اعلام کرد

پیش بینی افزایش 20 تا 30 درصدی گردشگران کرمانشاه در نوروز95 / 3 اثر تاریخی کرمانشاه در انتظار ثبت جهانی

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفرکرمانشاه با اشاره به وجود دو هزارو 160 اثر ملی ثبت شده و بیستون به عنوان هشتمین اثر ثبت شده جهانی در سازمان جهانی یونسکو گفت: سه اثر دیگر نیز در انتظار ثبت جهانی هستند.


به گزارش روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، اصغر رشنو اظهار داشت: پرونده های بناهای طاق بستان، معبد آناهیتا و مجموعه قلعه یزدگرد برای ثبت جهانی ارسال شده است.

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفرکرمانشاه گفت: استقبال گردشگران از مراکز و مناطق گردشگری کرمانشاه نسبت به سال های گذشته رشد چشمگیری داشته است و با توجه به ثبت تعدادبازدید کنندگان از آثار و ابنیه تاریخی پیش بینی می شود نوروز امسال گردشگران این استان 20 تا 30 درصد افزایش یابند.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه افزود: برای حفظ و مرمت این آثار در سال 95 به 53 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به اینکه کرمانشاه مسیر ورودی گردشگران عراقی به ایران است گفت: سالانه تعداد زیادی از عراقی ها علاوه بر گردش برای درمان وارد ایران می شوند. 

رشنو با تاکید برگسترش زیرساخت¬های گردشگری سلامت درکرمانشاه، جذب و افزایش ماندگاری گردشگران خارجی اظهارداشت: با سازمان یونی دو (UNI2)   که زیرنظر سازمان ملل است مذاکراتی انجام شد وبراساس توافقات انجام شده؛ساخت هتل پنج ستاره مجهز به پارک آبی برای گردشگران سلامت با مشارکت بخش خصوصی از دو سال گذشته آغازشد .

وی گفت: ساخت این هتل پنج ستاره واقع در بلوار طاق بستان کرمانشاه چهل درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

دبیر اجرایی ستاد خدمات سفرکرمانشاه افزود : رشد ساخت هتل در دولت تدبیر وامید بیش از سالهای قبل بوده است و هم اکنون 47 هتل و هتل آپارتمان در این استان به گردشگران ¬خدمات ارایه می دهد.

رشنو تاکید کرد: هتل پنج ستاره  شاه عباسی از جمله هتل هایی است که در دو سال گذشته به بهره برداری رسیده است.