تاریخ انتشار: ۱۲:۲۸:۰۰, ۵ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » قم
دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان قم:

مقابله با دلالان اسکان نوروزی در استان قم/ برپایی 3 بازارچه صنایع دستی نوروز 95

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان قم گفت: برای ساماندهی هتل ها و اماکن رسمی استان قم، 9 کمیته اسکان با همکاری بخش خصوصی تشکیل شده است که به صورت ویژه نسبت به ساماندهی زائران و گردشگران شهر قم اقدام می کنند تا از نوع هر دلالی برای افزایش نرخ های اقامت جلوگیری شود.

به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، عیسی رضایی مشکل عمده استان قم را موضوع اسکان دانست و اظهار داشت: مراکز رسمی اقامتی استان قم برای پذیرش مسافران و زائران محدود است به گونه ای که در حال حاضر برای اقامت در این استان 10 هزار تخت داریم. دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان قم تصریح کرد: به منظو رفع این مشکل در ایام نوروز دستگاه های دیگری همچون آموزش و پرورش، شهرداری، اداره کل ورزش و جوانان، اداره کل اوقاف و مهمانسراهای ادارات در حال آماده باش هستند تا در مواقع ضروری مسافران به سمت این مکان ها هدایت شوند.

رضایی خاطرنشان کرد: در همین راستا 17 سالن ورزشی و 400 مدرسه برای اقامت مسافران آماده شده است همچنین شبستان های امامزاده ها استان قم نیز بسیج شدند تا در مورد اسکان مسافران و زائران نوروزی مشکل نداشته باشیم.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، تورهای قم گردی با همراهی شهرداری قم ترتیب داده شده است تا با اتوبوس و به صورت رایگان آثار فرهنگی و تاریخی قم در معرض دید مسافران قرار گیرد.

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان قم تاکید کرد: در مبادی ورودی شهر نیز 5 نمایشگاه فرهنگی توسط شهرداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا شده است.

وی با اشاره به آنکه 3 بازارچه صنایع دستی با 50 غرفه با هدف معرفی صنایع دستی استان، برپاشده است، اظهار داشت: علاوه بر آن 200 هزار بروشور و نقشه استان نیز با همکاری بخش خصوصی آماده شده تا اطلاع رسانی مناسبی به مسافران انجام شود.

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان قم با اشاره به خاص بودن استان در مسائل فرهنگی، تاکید کرد: به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) نیز برنامه های خاص و ویژه ای تدارک دیده شده، است.