تاریخ انتشار: ۱۱:۰۸:۱۳, ۵ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » همدان
دبیر اجرای ستاد هماهنگی خدمات سفر استان همدان مطرح کرد:

برپایی 20 نمایشگاه صنایع دستی و سوغات در همدان/معرفی جاذبه های استان سبب ماندگاری مسافران می شود

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی سفر استان همدان در خصوص برنامه های ویژه نوروز 95 برای مسافران استان گفت: غیر از آماده سازی مراکز و اماکن گردشگری مطابق سنوات گذشته، حدود 20 نمایشگاه صنایع دستی و سوغات در شهرستان های استان پیش بینی شده است.


به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، علی مالمیر افزود: در طول ایام نوروز، برنامه های ویژه ای همچون شاهنامه خوانی، مسابقه اسب دوانی و برنامه های فرهنگی تفریحی متنوعی تدارک دیده شده است. ضمن اینکه برای ایام خاصی مثل 11 فروردین روز مادر و همچنین 12 فروردین به مناسبت روز جمهوری اسلامی ایران نیز برنامه های خاصی در نظر گرفته شده است.

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان همدان در خصوص اقدامات انجام شده برای افزایش ضریب ماندگاری سفر در استان اظهار کرد: از آنجا که استان همدان جاذبه های طبیعی و تاریخی متنوعی دارد و جاذبه های مطرح شده در سطح استان پراکنده هستند، تلاش شده تا معرفی آنها در دستور کار قرار گیرد.

مالمیر اظهار داشت: در این راستا از طریق چاپ بروشور و یا امکانات فضای مجازی همچون سایت ها سعی شده جاذبه های استان معرفی شود تا گردشگران متناسب با سلایق، ماندگاری بیشتری در سطح استان داشته باشند.

وی با اشاره به لزوم توجه به زیرساخت های لازم برای حوزه گردشگری تاکید کرد: برای جذب مسافران داخلی و به خصوص توریست های خارجی نیاز به زیرساخت های بیشتری در سطح استان وجود دارد که در این حوزه و در حد بضاعت سازمان، اقدامات اجرایی مناسبی انجام شود. 

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان همدان تصریح کرد: در مجموع در کنار تلاش برای بهبود زیرساخت های لازم، از ظرفیت های دیگری همچون خوابگاه ها، مهمانسراها، مراکز مختلف شهرداری و مدارس نیز برای پذیرایی از مسافران نوروزی استفاده شد.