تاریخ انتشار: ۱۰:۵۲:۴۳, ۵ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » کردستان
دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفرکردستان خبر داد

استقرار پایگاههای استقبال از گردشگران خارجی در مرز بین المللی باشماق مریوان

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر کردستان گفت: مرز بین المللی باشماق از جمله مرزهای پرتردد کشور است که همه ساله گردشگران فراوانی با هدف دیدار از مناطق توریستی و گردشگری سلامت از این مرز وارد ایران می شوند که در این راستا امسال برای نخستین بار پایگاه خدمات رسانی و استقبال از مسافران داخلی و خارجی در این مرز مستقر شده است. 


به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر محسن علوی، اظهار داشت: در حوزه اسکان، اماکن اقامتی و تفریحی استان با کمک کمیته های ستاد خدمات نوروزی استاندارد سازی و بهینه سازی شده است.

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر کردستان از کاهش پنجاه درصدی هزینه اماکن گردشگری که بلیت فروشی دارند خبر داد و گفت: بسیاری از خدمات گردشگری استان به صورت رایگان ارائه می شود.

علوی افزود: در دو نقطه از شهر سنندج تورهای معرفی جاذبه های طبیعی و تاریخی شهر به صورت رایگان به مسافران خدمات ارائه می دهند.

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر کردستان افزود: پاکسازی غارهای کرفتو و پلنگان با مشارکت مردم، افزایش 500 تخت به مراکز اقامتی، افزایش 149 خانه مسافر در بانه، اورامان و پلنگان، استقرار بیش از 20 پایگاه امداد جاده ای هلال احمر و 43 پایگاه اورژانس و نیز  افزایش تابلوهای اطلاع رسانی در 10 نقطه حادثه خیز استان از دیگر فعالیت های ستاد هماهنگی خدمات سفر کردستان است.