تاریخ انتشار: ۱۰:۴۲:۵۳, ۵ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » خراسان شمالی
دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان خراسان شمالی مطرح کرد:

تلاش برای ثبت تمدن پارت ها به عنوان برند گردشگری خراسان شمالی/ موسیقی مقامی برای مسافرین نورزی نواخته می شود

دبیر اجرایی ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر استان خراسان شمالی از تلاش برای ثبت تمدن پارت ها به عنوان برند گردشگری استان خبر داد.


به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، آدینه محمد سویدانلویی با اشاره به عدم  وجود برند گردشگری در استان اظهار داشت: یکی از مشکلات عمده استان، نبود برند گردشگری خاص می باشد. به همین دلیل مطالعات زیادی انجام شده و تلاش مسئولین استان معطوف این موضوع شده است.

وی ادامه داد: از آنجا که بقایای فرهنگی تمدن پارت ها در خراسان شمالی و گلستان است، در نظر داریم تا تمدن پارت ها را به عنوان برند گردشگری استان ثبت کنیم و با این ثبت، ظرفیت های گسترده ای برای پایداری و ماندگاری مسافران ایجاد کنیم.

دبیر اجرایی ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر استان خراسان شمالی در مورد برنامه های در نظر گرفته برای مسافران نوروزی اظهار داشت: امسال جشنواره موسیقی مقامی در قالب جشنواره ویژه ای برای مسافران برگزار می شود. ضمن اینکه تورهای رایگان خراسان گردی در شهرهای بجنورد، شیروان و اسفراین برپا شده است. 

سویدانلویی ادامه داد: 11 بازارچه صنایع دستی با 185 غرفه نیز تدارک دیده شده است از سوی دیگر 21 کمپ اسکان در پارک های این استان به منظور اسکان ارزان قیمت مسافران نوروزی درنظر گرفته شد .