تاریخ انتشار: ۱۲:۱۵:۵۳, ۴ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » کردستان
دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان کردستان خبرداد

اجرای طرح آموزشی استقبال از مسافران نوروزی در روستاها و مناطق گردشگری کردستان

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان کردستان از اجرای طرح آموزشی استقبال از مسافران نوروزی در روستاهای اورامان، پالنگان و دولاب این استان خبرداد.


به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، محسن علوی در تشریح اقدامات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان به منظور افزایش مدت ماندگاری مسافران نوروزی این استان اظهارداشت: بر این اساس اسفند ماه 94 ساکنان روستاهای اورامان، پالنگان و دولاب که همه ساله میزبان مسافران داخلی و خارجی هستند، آموزش دیدند.

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان کردستان افزود: استقرار گروه های موسیقی در تمامی تفرجگاه های استان، طبخ غذاهای محلی، برگزاری کارگاه های آموزشی در نمایشگاه های صنایع دستی، فعالیت پایگاه های اطلاع رسانی در مبادی ورودی شهر و مناطق گردشگری از جمله برنامه در دستور کار این استان برای استقبال از گردشگران نوروزی 95 کردستان است.

علوی، برگزاری جشن های عمومی نوروز در شهرهای، سنندج، بانه و مریوان، افزایش پارکینگ های عمومی و نیز افزایش اقامتگاه های موقت را به عنوان دیگر اقدامات این ستاد برای گردشگران نوروزی 95 کردستان برشمرد.

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان کردستان با مهم برشمردن نقش اطلاع رسانی در حوزه گردشگری، افزود: در همین راستا بیش از 300 هزار بسته اطلاع رسانی در قالب نقشه، بروشور و کتابچه در پایگاه های استقبال از مسافران نوروزی توزیع می شود.