تاریخ انتشار: ۱۱:۵۸:۱۹, ۴ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » تهران
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی مطرح کرد

فرهنگ سازی، اولویت برنامه های ستاد خدمات سفر در سال 95/ راه اندازی سایت جامع ستاد سفر قبل از تعطیلات تابستان

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: در سال 95 موضوع فرهنگ سازی در اولویت برنامه های ستاد مرکزی خدمات سفر قرار می گیرد.


به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، مرتضی رحمانی موحد اظهار کرد: برنامه ریزی های لازم برای ارائه خدمات به مسافران در ایام تعطیلات نوروز در ستاد مرکزی و ستادهای استانی و شهرستانی هماهنگی خدمات سفر انجام گرفته است.

وی افزود: در سال جاری اقدامات اجرایی در بحث استقبال و ارائه خدمت به مسافران نوروزی به استانداری ها و فرمانداری ها واگذار شده است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: در سال 95 عمده فعالیت ها و برنامه های ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به موضوع فرهنگ سازی در بخش های مختلف گردشگری متمرکز خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به فعالیت سامانه اطلاع رسانی گردشگری به شماره 09629 گفت: در این سامانه اطلاعات راه ها، خدمات امداد جاده ای، اطلاعات جاذبه های گردشگری، هواشناسی و وضعیت راه های کشور در اختیار مردم قرار می گیرد.

رحمانی موحد افزود: مردم می توانند قبل از سفر در ایام تعطیلات، اطلاعات مورد نیاز خود را از این سامانه ملی دریافت کنند تا با برنامه ریزی، سفری ایمن و خوب داشته باشند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر ضرورت جامع شدن سایت ستاد هماهنگی خدمات سفر تاکید کرد و گفت: در حال حاضر سایت ستاد هماهنگی خدمات سفر فعال است اما این سایت باید تقویت شده و با همکاری دیگر دستگاه های عضو به یک سایت جامع تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با مشارکت دستگاه های اجرایی عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر بتوانیم سایت جامع ستاد را تا پیش از آغاز تعطیلات تابستان راه اندازی کنیم تا مردم از خدمات آن بهره مند شوند.