تاریخ انتشار: ۱۱:۵۰:۰۵, ۴ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » تهران
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی:

شعار سال ارتباط نزدیکی با اقتصاد گردشگری دارد / استقبال گردشگران خارجی از موزه ها

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و رئيس ستاد مركزي هماهنگي خدمات سفر كشور گفت: نامگذاری امسال به عنوان سال« اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» از سوی مقام معظم رهبری، ارتباط نزدیکی با حوزه گردشگری و اقتصاد آن دارد.


به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، مرتضیرحمانی موحد اظهار کرد: اقتصاد گردشگری، اقتصادی مولد است که می تواند ضمن تاثیر گذاری بر اقتصادهای خرد و کلان، اقتصاد جوامع محلی را هم بهرهمند سازد.

رئيس ستاد مركزي هماهنگي خدمات سفر كشور ادامه داد: امیدواریم برنامه های اجرایی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سال 95 به تحقق شعار سال کمک کند. 

رحمانی موحد با اشاره به نقش و اهمیت اماکن تاریخی، یادآور شد: در اماکن تاریخی و گردشگری زمینه برای معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی - اسلامی به گردشگران خارجی وجود دارد که باید از فرصت استفاده شود.

رئيس ستاد مركزي هماهنگي خدمات سفر كشور ادامه داد: چندین نقطه در تهران به عنوان مقاصد گردشگری مورد علاقه بازدیدکنندگان داخلی و خارجی قرار دارد که یکی از این نقاط موزه ملی ایران است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی تصریح کرد: حضور گردشگران خارجی و داخلی در اماکن تاریخی و مقاصد گردشگری شهر تهران در روزهای نخست تعطیلات نوروز چشمگیر بود. 

رحمانی موحد افزود: از نخستین روز تعطیلات نوروز95  که درب موزهها به روز گردشگران نوروزی باز شده است با استقبال گردشگران خارجی از جمله کشور آلمان و سوئد مواجه شد.

وی درباره سفر گردشگران خارجی به ایران اظهار داشت: خوشبختانه در دو سال اخیر بحث جابهجایی و توسعه زمانی سفر گردشگران خارجی به ایران در دستور کار سازمان میراث فرهنگی قرار گرفت.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: سفر گردشگران خارجی به کشورمان در گذشته مربوط به سه تا چهار ماه از سال آن هم در فصول بهار و پاییز بود این درحالی است که اکنون این بازه زمانی در طول سال توزیع شده است.