تاریخ انتشار: ۱۱:۴۱:۳۴, ۴ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » سمنان
دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان سمنان:

سمنان را به مقصد سفر تبدیل می کنیم/ امکانات اقامتی برای اقشار کم درآمد پیش بینی شده است

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان سمنان گفت: تبدیل سمنان از معبر  به مقصد گردشگری شعار نوروزی امسال استان سمنان  است که به منظور تحقق این شعار از ظرفیت های استان استفاده خواهد شد.


به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، حسین بیدختی با اشاره به مشکلات گردشگری استان سمنان اظهارداشت: مهم ترین مشکل استان، آگاهی نداشتن مسافران از جاذبه های گردشگری این استان است و همین مسئله سبب شده سمنان حکم معبر برای گردشگران نوروزی را داشته باشد.

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان سمنان با اشاره به تمهیدات لازم برای اقامت مسافران نوروزی گفت: اقامتگاه های رسمی برای پذیرایی مسافران آماده شده است علاوه بر آن برای اقشار کم درآمد نیز ظرفیت های ویژه ای همچون زائرسراها، بوم گردی ها و مدارس تدارک دیده شده است.

وی در مورد زیرساخت های گردشگری استان سمنان، بیان داشت: در این حوزه متاسفانه زیرساخت های گردشگری مناسبی در استان وجود ندارد نمی توانیم امکان اقامت 1200 نفر شب اقامت در ایام پیک فراهم کنیم.

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان سمنان اظهار داشت: البته پروژه های خوبی برای توسعه اقامتگاه های گردشگری در استان ارائه شده که طی 6 ماه اول سال آینده این ظرفیت ها دو برابر خواهد شد. اکنون برای 30 واحد اقامتگاهی متقاضی سرمایه گذاری داریم.
بیدختی با اشاره به زمان بر بودن سرمایه گذاری در حوزه های گردشگری تاکید کرد: با توجه به این مسئله تصمیم داریم اقامتگاه های بوم گردی را در استان سمنان ترویج دهیم.