تاریخ انتشار: ۱۱:۰۴:۰۳, ۴ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » ایلام
دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان ایلام خبر داد

آغاز فعالیت موزه حیات وحش ایلام همزمان با ایام تعطیلات نوروز 95

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان ایلام گفت: موزه حیات وحش ایلام به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری این استان همزمان با سال جدید آغاز به کار کرد.


به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، عبدالمالک شنبه زاده اظهار کرد: موزه حیات وحش ایلام با همکاری و مشارکت سازمان حفاظت محیط زیست در شهر ایلام ساخته شد.
دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان ایلام تصریح کرد: بهره برداری از این موزه بستر را برای ماندگاری بیشتر گردشگران در ایلام فراهم می کند.

در تشریح دیگر اقدامات این استان برای جذب گردشگران نوروزی 95 گفت: همزمان با تعطیلات نوروزی نمایشگاه های صنایع دستی و گردشگری در شهرهای مهران، ایلام و دیگر شهرستان های استان برپا می شود.

شنبه زاده در رابطه با اقدامات صورت گرفته به منظور استقبال از مسافران نوروزی نیز ابراز داشت: وقوع سیل در ماه های پایانی سال در ایلام سبب تاخیر در برنامه ریزی های مرتبط با نوروز 95 شد اما جلسات ستاد خدمات سفر استان ایلام طی ماه های گذشته با حضور دستگاه های عضو برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام با بیان اینکه روزانه 5 هزار نفر به صورت ورودی و یا خروجی در این استان تردد می کنند، تصریح کرد: باید با ایجاد جاذبه های گردشگری زمینه افزایش مدت ماندگاری مسافران در ایلام را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: شهرداری ایلام در راستای بهبود فضای شهری در ایام تعطیلات نوروز اقدام به ساماندهی فضای سبز، رنگ آمیزی جداول کرده است علاوه بر این 120 هزار مورد اقلام تبلیغاتی نیز تهیه شد تا در این ایام میان مسافران نوروزی ایلام توزیع شود. 

شنبه زاده به اجرای طرح ویژه نظارت بر فعالیت مراکز اقامتی در ایام نوروز 95 نیز اشاره داشت و گفت: بر این اساس تیم های مشترکی میان سازمان میراث فرهنگی، دانشگاه علوم پزشکی و تعزیرات به منظور بازرسی از مراکز اقامتی و گردشگری استان تشکیل شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام خاطرنشان کرد: علاوه بر فعالیت 18 هتل و مرکز اقامتی در سطح استان، در 12 نقطه نیز کمپ های اسکان به منظور ارائه خدمت به مسافران نوروزی برپا شده است.