تاریخ انتشار: ۱۱:۴۳:۵۹, ۲ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » گیلان
دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گیلان:

افتتاح بزرگراه قزوین- رشت موجب تسهیل سفر مسافرین نوروزی شد

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گیلان گفت: بعد از سفر رئیس جمهور در فرورین 94 و توجهی که دولت به حوزه راه های این استان مسافرپذیر داشت، بزرگراه قزوین- رشت دو روز پیش با حضور دکتر نوبخت به بهره برداری رسید و این افتتاح اکنون موجب تسهیل سفر مسافران نوروزی این استان شد.


به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، رضا علیزاده با اشاره به ضرورت تکمیل زیرساخت گیلان تصریح کرد: در حوزه پروژه راه آهن این استان نیز  اقدامات لازم برای اجرایی شدن و بهره برداری از آن ادامه داد و طبق زمانبندی سال 95، برای اتمام این پروژه تعریف شده است. امید است با مساعدت مسئولین به زودی حمل و نقل ریلی نیز در استان اتفاق بیفتد.

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گیلان با اشاره به اقدامات در دستور کار برای مسافرین نوروزی این استان اظهار داشت: قبل از سال جدید و در قالب برنامه نوروزگاه که از 24 تا 28 اسفند برگزار شد، برنامه های ویژه ای همچون برگزاری همایش ها، نشست ها، آیین های بومی، غذاها و شیرینی های محلی اجرایی گردید.

وی ادامه داد: در قالب برنامه نوروزگاه هم نگاه مردم محلی و هم نگاه مسافران نسبت آئین نوروز تغییر کرد که به نوعی احیای سنت های باستانی با رویکردی جدید اتفاق افتاد.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گیلان با اشاره به اینکه صنایع دستی یکی از قطب های مهم گردشگری است، تاکید کرد: در ایام نوروز امسال و در 62 نقطه استان گیلان، ایستگاه های صنایع دستی با هدف معرفی این صنایع برپا شده است.

وی در خصوص اطلاع رسانی به مسافران نوروزی گیلان گفت: در این رابطه 117 مرکز مستقر شده اند که کار اطلاع رسانی به مسافرین را بر عهده دارند. ضمن اینکه با محصولات تبلیغاتی و فرهنگی نیز سعی شده به معرفی استان پرداخته شود. در همین راستا پیام های هشداردهنده ترافیکی نیز به مسافرین ارائه می شود. 

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گیلان ادامه داد: قبل از فرارسیدن نوروز در قالب شورای ترافیک، خدمات لازم پیش بینی شده است. گروه های امدادی و ناجا نیز به دنبال این هستند تا سفر ایمنی برای مسافرین در طول محورهای مواصلاتی رخ دهد.

علیزاده تاکید کرد: برای روز 12 فرودین به مناسبت روز جمهوری اسلامی ایران نیز برنامه های متنوعی همچون موسیقی، جشنواره های فرهنگی و نورافشانی برنامه ریزی شده تا جلوه دیگری از گردشگری در تلفیق با رویدادهای مهم تاریخی رقم بخورد.