تاریخ انتشار: ۱۱:۲۴:۱۳, ۲ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » تهران
25 تا 28 اسفندماه صورت گرفت؛

جابجایی 338 هزار مسافر نوروزی با خطوط ریلی در روزهای نخست تعطیلات

معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: در روزهای 25 تا 28 اسفندماه امسال در مجموع حدود 338 هزار مسافر نوروزی از طریق خطوط ریلی در کشور جابجا شدند.
معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: در روزهای 25 تا 28 اسفندماه امسال در مجموع حدود 338 هزار مسافر نوروزی از طریق خطوط ریلی در کشور جابجا شدند.


به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، محمد راشدی با اشاره به برنامه های این شرکت برای جابجایی مسافران نوروزی اظهار کرد: آذرماه هر سال ستاد نوروزی به منظور برنامه ریزی برای ارائه خدمت به مسافران در ایام تعطیلات آغاز سال جدید در شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران تشکیل می شود.

وی افزود: امسال هم ستاد سفرهای نوروزی طی ماه های گذشته در راه آهن تشکیل و اقدامات لازم برای ساماندهی ظرفیت قطارها و بهبود وضعیت فیزیکی ایستگاه ها تشکیل شد.

معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ظرفیت قطارها در ایام نوروز امسال 5 درصد کاهش یافته است، تصریح کرد: خروج 120 واگن با عمر بالای 60 سال از چرخه سرویس دهی به مسافران، دلیل کاهش ظرفیت قطارها در این ایام بود.
وی ابراز داشت: به منظور ارائه خدمت با کیفیت به مسافران در ایام تعطیلات نوروز 95، تلاش شده در سالن های مسافری ،ایستگاه ها و سرویس های بهداشتی از تجهیزات جدید استفاده شود.

راشدی خاطرنشان کرد: با توجه به واگذاری ظرفیت قطارهای مسافری به صورت 100 درصدی به بخش خصوصی، دستورالعمل استانداردهای مورد نیاز که باید در قطارهای مسافری رعایت شود، جهت اجرا به شرکت های ریلی ابلاغ شد.
معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در ایام تعطیلات نوروز سال گذشته در مجموع یک میلیون و 750 هزار نفر توسط قطار جابجا شدند که این رقم در سال جاری با افزایش رو به رو خواهد شد.