تاریخ انتشار: ۱۱:۱۸:۴۴, ۲ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » کرمان
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان کرمان مطرح کرد

کرمان؛ بزرگ ترین مهمان خانه ایران در نوروز 95/ جاده بهار نارنج کرمان زیباترین جاده کشور

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان کرمان شعار این ستاد در ایام نوروز را "کرمان؛ بزرگ ترین مهمان خانه ایران" عنوان کرد.


به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، محمود وفايي با ارائه نمونه های از جاذبه های گردشگری این استان اظهارداشت: جاده بهار نارنج به طول 300 کیلومتر از جبال بارز تا منوجان، یکی از زیباترین جاده های کشور در ایام نوروز است و در این ارتباط در نظر داریم با معرفی این جاده به کسانی را که قصد گذر از استان کرمان را بستر را برای آشنایی گردشگران با این جاذبه فراهم کنیم.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان کرمان با ارائه دیگر جاذبه گردشگری کرمان ادامه داد: کویر لوت ایران از جاذبه های کویری منحصر به فرد ایران است و تلاش داریم در آینده نزدیک این کویر زیبای ایران را به ثبت جهانی برسانیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه 8 هزار اثر تاریخی در این استان ثبت شده است، تصریح کرد: استان کرمان از جهت برخورداری از آثار فرهنگی، تاریخی، طبیعی و داشته های میراث معنوی جزء استان های منحصر به فرد ایران است.
وفايي در پاسخ به میزان حضور گردشگران داخلی و خارجی برای بازدید از این آثار تاریخی و کویر لوت گفت: به رغم همه این جاذبه ها این استان چندان نتواسته در جذب گردشگر موفق باشد که با توجه به همین مسئله باید نگاه و توجه جدی تری آن هم در سطح کلان برای معرفی این استان صورت پذیرد.