تاریخ انتشار: ۱۰:۵۳:۴۵, ۲ فروردین ۱۳۹۵
صفحه استان ها » آذربایجان غربی
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان آذربایجان غربی خبر داد

آمادگی موزه های یازدگانه آذربایجان برای استقبال از گردشگران نوروز 95

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان آذربایجان غربی از آمادگی موزه های یازدگانه آذربایجان برای استقبال از گردشگران نوروز 95 خبر داد.


به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، جلیل جباری در تشریح اقدامات این استان برای آماده کردن شرایط حضور گردشگران نوروزی عنوان داشت: علاوه بر بحث موزه های استان، 40 مورد از بناهای تاریخی آذربایجان غربی آماده حضور گردشگران نوروز 95 شده است.

به گفته دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان آذربایجان غربی ؛ برخی از این اماکن برای نخستین بار آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی شده است.

وی معرفی آثار تاریخی استان ها را به عنوان یکی از محورهای اصلی جذب گردشگران داخلی و خارجی دانست و تصریح کرد: جدا از معرفی و شناساندن استان های مرزی به کشورهای همجوار، باید به سمت و سوی ایجاد تورهای تلفیقی و یا تورهای مشترک بین دیگر استان ها گام برداریم تا بستر را برای توسعه ایرانگردی فراهم شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در ادامه نگاهی نیز به چالش های گردشگری این استان داشت و تصریح کرد: یکی از مشکلات گردشگری آذربایجان غربی،  راههای دسترسی به جاذبه های گردشگری این استان است که در این ارتباط تلاش داریم با دستگاه های اجرایی استان شرایط را برای بهبود دسترسی ها فراهم کنیم.