تاریخ انتشار: ۱۸:۰۰:۳۰, ۲۹ اسفند ۱۳۹۴
صفحه استان ها » تهران
مدیرکل روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خبر داد

حمل و نقل جاده ای مسافران نوروزی با 30 هزار دستگاه اتوبوس در نوروز 95

مدیرکل روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: در حوزه حمل و نقل جاده ای بیش از 30 هزار دستگاه اتوبوس به منظور جابه جایی مسافران نوروزی در نظر گرفته شده که از این تعداد 15 هزار دستگاه آن از نوع VIP   است.


به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، ناصر رزاق منش اظهار داشت: همچنین تعداد 15 هزار دستگاه اتوبوس، 27 هزار مینی بوس و 36 هزار دستگاه سواری کرایه در طول ایام نوروز جابجایی مسافران را برعهده خواهند داشت.

مدیرکل روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به تمهیدات ویژه سازمان راهداری در نوروز امسال اظهار داشت: 11 هزار و 322 راهدار در قالب یک هزار و 485 اکیپ راهداری در محورهای مواصلاتی مستقر می شوند. علاوه بر آن 650  راهدارخانه ثابت و سیار آماده پذیرایی از مسافران در شرایط جوی ناپایدار هستند.

به گفته رزاق منش با هماهنگی های صورت گرفته، 700 اکیپ تعمیری نیز در محورهای مواصلاتی و مسیرهای جاده ای آماده خدمت رسانی به گردشگران نوروزی هستند.

وی با مهم برشمردن تجهیز و بهسازی جاده های کشور به منظور افزایش ایمنی سفرهای نوروزی، یادآور شد: پیش از این نیز به دلیل برودت هوا در فصل زمستان امکان پیشبرد عملیات های عمرانی نبود با این حال 32 هزار کیلومتر از راه های کشور برای ایام نوروز خط کشی و تجهیز شد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: مهمترین اقدامی که در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای صورت گرفته تلفن گویای 141 است که به صورت شبانه روزی در اختیار شهروندان قرار دارد.

وی افزود: علاوه بر آن مسافران نوروزی می توانند از طریق این سامانه از آخرین وضعیت راه ها و هوا جویا شوند ضمن آنکه مسافران نوروزی می توانند از طریق سامانه پیامکی 100041 در جریان کوتاه ترین مسیرها برای رسیدن به مقصد خود قرار گیرند.