تاریخ انتشار: ۱۸:۵۲:۱۵, ۵ اسفند ۱۳۹۴
صفحه استان ها » تهران

بحث مقابله با فساد لفاظی سیاسی است

آنچه تحت عنوان مقابله با فساد اقتصادی مطرح می شود، مقابله با فساد اقتصادی نیست؛ بلکه لفاظی سیاسی است.
به گزارش اعتدال به نقل از مهر، محمد ناظمی اردکانی کاندیدای لیست ائتلاف اصولگرایان در نشست چهره‌های اقتصادی ائتلاف اصولگرایی با عنوان «چه باید کرد؟ »، اظهار کرد: آنچه تحت عنوان مقابله با فساد اقتصادی مطرح می شود، مقابله با فساد اقتصادی نیست؛ بلکه لفاظی سیاسی است.وی افزود: فساد در اقتصاد هر کشوری عوارضی دارد که مهمترین آن ناکارآمدی دولت خواهد بود. این مسئله باعث بی اعتمادی بین نظام و مردم می شود و قطعا نارضایتی مردم را به دنبال خواهد داشت؛ هر کجا فساد نهادینه شود آنجا را به شکل باتلاقی در می آورد.

ناظمی اردکانی با بیان اینکه فساد هم ساختاری است و هم به صورت نقطه ای آشکار می شود گفت: ممکن است فساد نهادینه نیز شود. یکی از راهکارهای مقابله با فساد شفافیت است و باید اقدامات و تصمیمات مسئولان در معرض عموم گذاشته شود.

کاندیدای لیست ائتلاف اصولگرایان راهکار دیگر را کوچک سازی دولت برشمرد و خاطرنشان کرد: هرچه بودجه دولت افزایش پیدا کند، مبارزه با فساد سخت تر خواهد شد. مبارزه با فساد عزم ملی می خواهد که تجلی آن در مجلس است.

وی تصریح کرد: دولت و مجلس باید پاسخگو باشند و هر جا که پاسخگویی وجود نداشته باشد، فساد به وجود می آید. اگر مجلس وامدار دولت باشد و نمایندگان وامدار سرمایه داران باشند نمی توانند وظیفه نمایندگی خود را انجام دهند. در این صورت فساد رخ خواهد داد.

ناظمی اردکانی با بیان اینکه اگر ما بخواهیم صدروزه اقتصاد را حل کنیم باعث فساد خواهد شد، تاکید کرد: این مسئله نمی گذارد دستگاه های نظارتی کار خود را انجام دهند.