تاریخ انتشار: ۱۵:۰۱:۳۸, ۲ اسفند ۱۳۹۴
صفحه استان ها » خراسان جنوبی

اعتماد به توان و استعداد جوانان؛ کلید پیشبرد و پیشرفت کشور

عدم اعتماد به توان و استعداد جوان امروز موجب شده که ما نتوانیم فرزندان خود را باور کنیم. بین نسل دیروز با نسل امروز فاصله بسیار است. جوانان قائنی همچون جوانان دیگر شهرها مشکلاتی دارند که مهترین آنها بحث اشتغال است.
مهندس محمدعلی قوی طی سخنرانی در مسجد جامع قائن ضمن افتخار به شهرستان محل زندگی خود قائنات گفت: من همواره به این مفتخرم که فرزند قائناتم. بنده با 30 سال خدمت در کشور در پست های گوناگون همواره سعی کردم به انحای مختلف شهرستان قائن را به مردم و مسئولین بشناسانم. شهرستان قائنات به حق شهرستانی مظلوم و محروم است.

وی در ادامه به سوابق 30 ساله خود در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی پرداخت و افزود: از سن 16 سالگی وارد صحنه های نبرد حق علیه باطل شدم. پس از جنگ با کوله باری از تجربه وارد مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سپس به عنوان مدیرکل مرکز فناوری اطلاعات به مدت 11 سال وارد نیروی انتظامی شدم. چرا که همواره بر این اعتقاد بودم این نهاد انقلابی حافظ بلامنازع انقلاب اسلامی بوده و مردم باید خود را مدیون این نهاد انقلابی بدانند. چرا که وفاداری به این نهاد مقدس، ادامه راه پاسداری از خون شهداست. همزمان با این موضوع من 8 سال عضو کارگروه فناوری اطلاعات و امور زیربنایی مجمع تشخیص نظام بودم جایی که مغز متفکر نظام برای برنامه ریزی های اساسی است.این کاندیدای دوره دهم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز ما جوانان خود را گم کرده ایم، گفت: عدم اعتماد به توان و استعداد جوان امروز موجب شده که ما نتوانیم فرزندان خود را باور کنیم. بین نسل دیروز با نسل امروز فاصله بسیار است. جوانان قائنی همچون جوانان دیگر شهرها مشکلاتی دارند که مهترین آنها بحث اشتغال است.

قوی افزود: ما هیچگاه نتوانستیم آن گونه که شایسته جوان قائنی است با آنها برخورد کنیم و قدر و موقعیت آنها را به خودشان بازشناسانیم. ما به غلظ جوان قائنی را در حد امکانات قائن شناختیم غافل از اینکه این استعداد و توان فراتر از امکانات شهرستان ماست. جوانان ما امروز ذره کوچکی از دهکده جهانی هستند که با یک وسیله ارتباطی همچون تلفن همراه توانسته اند با دنیا ارتباط برقرار کنند. چون آنها می خواهند تغییر کنند اما متأسفانه تحت فشار ما بزرگترها ، شرایط برای رشد و پیشرفت ها از آنها گرفته شده است.

وی تاکید کرد:  ما باید نگاه خود را به جوانان تغییر دهیم. باید یاد بگیریم با استفاده از تکنولوژی مدرن و توانمندی روز، فاصله طولانی خود را با نسل جدید کوتاه کنیم. دنیای امروز با سرعت در حال گذر است. پس سعی کنیم با دنیای روز پیش رویم و سعی کنیم فردی را انتخاب کنیم که موضوع روز دنیا را بشناسند.

این کاندیدای نمایندگی مجلس ضمن لزوم تکلیف رسیدگی به مشکلات مردم برای خود، شرایط معیشتی روستائیان قائن را اسفناک توصیف کرده وبا صدایی بغض¬آلود گفت: من با رفتن به روستاهای قائن گریه ام می گیرد، مشکلات در این روستاها موج می زند. از اینرو برای خود این تکلیف را قائل هستم که وارد عرصه شده و صدای شما مردم عزیز را به گوش مسئولین برسانم. من کسی نیستم که از زیربار تکلیف شانه خالی کنم. لذا خود را مکلف می دانم با کمک و یاری شما همشهریان وارد صحنه شده و گوشه ای از سنگینی فشار معیشتی را از دوش شما بردارم.

قوی اضافه کرد: اولین شعار من معیشت است. بسیاری از روستاهای ما آب ندارند. روستائیان ما از اولیه ترین حقوق خود برخوردار نیستند. بسیاری از آنها بیمه نداشته و فاقد رفاه اجتماعی و بهداشت هستند. روش آبیاری زمین های کشاورزی از 40 سال پیش تاکنون فرقی نکرده است. دومین شعار من عقلانیت است. یعنی برخلاف آنچه که در دنیا در مورد ایرانیان می اندیشند که ایرانی اول عمل می کند و بعد فکر می کند من عاجزانه از شما تقاضا می کنم که ابتدا فکر کنید و سپس انتخاب کنید.

وی تاکید کرد: سومین شعار من اخلاق است. امری که امروزه در کشور قدری نایاب شده است. آبروی مومن را بردن خلاف اسلام است. خلاف مسلمانی است. این موضوع حال که در آستانه انتخابات هستیم بیشتر به چشم می آید.کاندیدای مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به کارایی دین در اداره امور مملکت افزود: آنچه در این برهه از زمان موجب پیشرفت و توسعه کشور می گردد، پایبندی به ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی، ولایت فقیه و دلسوزان نظام است، نظامی که رمز پیروزی آن رابطه امام و امت آن است.

قوی ادامه داد: آنچه اهمیت دارد کارکرد دین مدارانه در اداره امور کشور است. ما کی قرار است دعواهای سیاسی را کنار بگذاریم و منتّی برای ملت و مردممان باشیم. در ورودم به صحنه انتخابات برای بسیاری جای سوال بود که من عضو کدام جریان هستم. اما همیشه پاسخ من این بوده که من یک فرد خادم و معتقد به حفظ نظام جمهوری اسلامی هستم.

وی تاکید کرد: زمانی که من در سن 16 سالگی برای ثبت نام در جبهه رفتم هیچ کس از من نپرسید که من اصلاح طلب هستم یا اصولگرا. اما چه شده که حال باید من اصولگرا یا اصلاح طلب باشم تا به مجلس راه پیدا کنم. من مخلص اصولگراها و چاکر اصلاح طلبان هستم. اما آنها باید این را بدانند که زمان رویکرد افراطی و تفریطی در کشور به سر آمده است. «خیر الامور اوسطها». من مطیع شعاری هستم که مقام معظم رهبری در ابتدای سال 94 بیان فرمودند که راه گشای مشکلات امروز کشور را در همدلی و همزبانی دولت و ملت دانسته اند.

این کاندیدای مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن دعوت همه جریانات به وحدت، از همه دوستان و هواداران خود خواست که به اندازه سرسوزنی بداخلاقی انتخاباتی نداشته باشند، چرا که ما همه برای خدمت آماده ایم.