تاریخ انتشار: ۲۰:۱۱:۰۵, ۲۷ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » خراسان جنوبی

اختصاص بیش از 4 میلیارد تومان به مدیریت بحران و خشکسالی عشایر خراسان‌جنوبی

عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری مامایی علوم پزشکی بیرجند، گفت: طرح تخصصی پرستاری بالینی فعالیتی هوشمندانه بوده و نیاز به دانش و مهارت خاصی دارد.
به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، شهناز طبیعی، اکروز در گردهمایی روسای دانشکده‌های پرستاری و مامایی سراسر کشور و همچنین نشست هم اندیشی برنامه‌های آموزشی کارشناسی ارشد پرستاری بالینی– گرایش داخلی جراحی، اظهار کرد: جامعه‌ای که در آن فعالیت‌های آموزشی در نظر گرفته شده، باید در آن جامعه رویکرد نوین مراقبت پرستاری و آموزشی نیز مطرح باشد.

وی با بیان اینکه نقش کارورزی دراین طرح به صورت هوشمند مورد بررسی قرار گرفته است، اظهار کرد: دو گروه دانشجو دراین زمینه مشغول به تحصیل بوده که باید دانش مورد نظر در این زمینه برای آنها گنجانده شود.

مدیر گروه پرستاری داخلی و جراحی، با بیان اینکه درزمینه کوریکولوم باید به یک نتیجه واحد برسیم، افزود: براساس جایگاه حرفه‌ای 4 کارگروه از جمله کارگروه "نقش مراقبتی، آموزش و پژوهش، مشاوره و مدیریت" را در زمینه کوریکولوم طراحی شده همچنین نقش‌های دیگری از جمله  تشخیص  نیز در این زمینه در نظر گرفته شده است.

طبیعی با اشاره به اینکه 14 جلسه در این زمینه که حدود 50 ساعت بوده اجراشده که با توجه به نقش‌ها، برنامه‌ها طراحی شده است، تصریح کرد: دروس را باید طوری طراحی کرده که فراگیران در زمینه پرستاری تخصصی آماده شوند.

عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری مامایی علوم پزشکی بیرجند، خاطر نشان کرد: در مهارت‌‌‌های تدوین شده در زمینه پرستاری تخصصی  و مهارت‌های پرستاری در سیستم اعصاب و گوارش نیز مشکلاتی هنوز مطرح است.