تاریخ انتشار: ۱۴:۴۸:۳۰, ۲۶ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » البرز

تکاپوی البرز برای جذب سرمایه گذار خارجی در پساتحریم

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری  البرز گفت: سیاست دولت یازدهم و به تبع استان البرز برجذب سرمایه گذاری و مشارکت خارجی بنا شده است.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، عباداله کامکار در نشست مشترک فعالان اقتصادی البرز با هیئت تجاری ایتالیایی که در اتاق البرز برگزارشد، اظهار کرد: سرمایه گذاران و تجار ایتالیایی همیشه در بازار ایران حضور فعالی داشته‌اند.

وی افزود: فعالیت این تجار حتی در دوران تحریم پابرجا بود و با همه مشکلات ناشی از تحریم‌ها بازرگانان این کشور همواره سرمایه گذاری در ایران را به سرمایه گذاری در سایر کشورها ترجیح می‌دادند.

این مسئول خاطرنشان کرد: خوشبختانه پس از برجام و روشن شدن حقانیت ایران در عرصه جهانی کار سرمایه‌گذاران ایتالیایی برای سرمایه گذاری و حضور فعال در بازارهای ایران راحت‌تر شد که این مهم می‌تواند زمینه همکاری بین البرز و ایتالیا را دوچندان کند.

کامکار درادامه از پتانسیل‌های البرز سخن به میان آورد و گفت: این استان در حوزه تولید دارو، قطعات الکترونیکی، قطعات خودرو و محصولات کشاورزی از پتانسیل‌های ویژه‌ای برخوردار است به طوری که از هزارو 200 شرکت قطعه ساز خودرو، 350 شرکت در البرز فعالیت می‌کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری  البرز تصریح کرد: این پتانسیل‌ها می‌تواند زمینه همکاری مشترک با سرمایه گذاران خارجی را برای بهره مندی هرچه بیشتر از این ظرفیت‌ها فراهم آورد.

وی در ادامه بر ضرورت جذب سرمایه گذار خارجی در البرز تاکید کرد و گفت: سیاست دولت یازدهم و به تبع استان البرز برجذب سرمایه گذاری و مشارکت خارجی بنا شده است.

این مسئول در پایان گفت: اتاق البرز به عنوان حلقه اتصال تجار و سرمایه گذاران خارجی با فعالان اقتصادی البرز نقش  مهمی در تحقق این هدف دارد که خوشبختانه تا کنون این نقش را به خوبی ایفا کرده است.