تاریخ انتشار: ۱۷:۳۷:۳۶, ۲۰ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » چهارمحال بختیاری

آغاز عملیات اجرايي پروژه آبرسانی به 159روستاي استان چهارمحال و بختیاری

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اعتبارات اتخاذ شده به پروژه های آبرسانی استان از سال گذشته تاکنون، گفت: امروز عملیات اجرايي پروژه آبرسانی به 159روستاي استان آغاز شد.
استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اعتبارات اتخاذ شده به پروژه های آبرسانی استان از سال گذشته تاکنون، گفت: امروز عملیات اجرايي پروژه آبرسانی به 159روستاي استان آغاز شد.
 
به گزارش اعتندال به نقل از ایسنا، قاسم سلیمانی در آیین آغاز عملیات اجرایی قطعه دوم خط لوله آبرسانی بن-شهرکرد-بروجن و شروع عملیات اجرایی 16مجتمع آب رسانی آب شرب روستایی در جمع خبرنگاران با اشاره به نگاه ویژه دولت به خواسته های مردم، افزود: چهارمحال و بختیاری یکی از آبخيزترين استان‌های کشور است اما متاسفانه به شدت از لحاظ آب شرب ، صنعت و کشاورزی دچار مشکل هستیم.
 
وی اظهار کرد: تامین آب شرب و صنعت به مراکز مورد نیاز استان به ویژه پروژه  آبرسانی بن-شهرکرد-بروجن مهم‌ترین وعده ریس جمهور در سفرش به استان بود که خوشبختانه تاکنون  دراین راستا اقدامات خوبی انجام شده است.
 
سلیمانی با اشاره به اعتبارات اتخاذ شده به پروژه های آبرسانی استان درسال های 93 و 94 تصریح کرد: در طی دوسال گذشته  61ميليارد تومان به آبرسانی روستاها، 74ميليارد تومان اعتباربه آب فاضلاب شهری تخصیص یافت همچنین امسال50ميليارد تومان به بخش خصوصی برای ساخت تصفیه خانه پروژه آبرسانی بن-شهرکرد-بروجن تخصیص داده شد.
 
وی خاطرنشان کرد: امروز نیز با حضور معاون اول ریس جمهور، وزیر نیرو و سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور ازطریق ویدئو کنفرانس عملیات اجرایی سه پروژه آبرسانی استان با اعتبار جدید بالغ بر111ميليارد تومان کلنگ زنی شد.
 
سلیمانی افزود: ازاین میزان اعتبار 64ميليارد تومان  برای خرید لوله مربوط به پروژه بن-شهرکرد-بروجن، 11.2ميليارد تومان برای خرید لوله مربوط به پروژه آبرسانی شهروروستاهاي فارسان و33ميليارد تومان برای آب فاضلاب روستایی استان تخصیص یافت.
 
به گفته وی، امروز عملیات اجرايي پروژه آبرسانی به 159روستاي استان آغاز شد.
 
استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه گفت: امیدواریم با تخصیص این اعتبارات بتوانیم پروژه آبرسانی بن-شهرکرد-بروجن یکسال زودتر از موعد یعنی تا پایان 96 به پایان برسانیم تا تحرک خوبی برای آب شرب و صنعت استان ایجاد کنیم.