تاریخ انتشار: ۱۵:۱۲:۰۱, ۲۰ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » اصفهان

افتتاح باند ۳۰ کیلومتری جاده نائین انارک

مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: باند دوم جاده نائین انارک به طول ۳۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: باند دوم جاده نائین انارک به طول ۳۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، حجت الله غلامی در آئین افتتاح فاز اول باند دوم جاده نائین انارک اظهار داشت: جاده نائین انارک که بنام جاده طریق الرضا است به عنوان یکی از راه‌های ارتباطی استان اصفهان برای تسهیل در عبور و مرور مردم نائین و مسافران به دو باند تقسیم شده است.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه در طول سال حجم زیادی از بار و مسافر به خصوص زائران مشهد از جاده طریق الرضا عبور می‌کنند بنابراین دو بانده شدن آن نقش مهمی در تسهیل عبور و مرور دارد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان اعلام کرد: همچنین این جاده مسیر ارتباطی استان‌های جنوبی و جنوب غرب به شمال کشور به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه طول فاز اول باند دوم جاده نائین انارک ۳۰ کیلومتر است، افزود: در فاز دوم ۴۰ کیلومتر دیگر باید ساخته شود که برای آن ۲۵ میلیارد تومان درنظر گرفته شده، اما رقم واقعی اجرای طرح ۳۵ میلیارد تومان است که با توجه به اینکه این طرح از مصوبات سفر ریاست جمهوری است تمام هزینه باید توسط دولت تأمین شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: پیمانکار بخش خصوصی این طرح بردباری و صبر زیادی از خود نشان داد، چراکه میلیاردها تومان تا کنون از دولت طلب دارد که بخشی از آن به صورت اسناد خزانه، بخشی نقدی وصول شده و قسمتی از هزینه ها را هنوز از دولت طلبکار است.

غلامی با اشاره به اجرای ۹۰ طرح راه و شهرسازی در سال جاری در استان اصفهان، اضافه کرد: رقم کل این پروژه‌ها شش هزار میلیارد ریال است که برای نمونه حدود ۱۰ هزار و ۴۲۳ پروژه مسکن مهر در سه شهر بهارستان، فولادشهر و مجلسی در ۲۴ بهمن سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

برای دومین سال، پروژه‌های میلیاردی در شهرستان نائین کلید خورده است

وی از تکمیل و ساخت بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی کلیشاد در شهرستان فلاورجان با کمک وزارت بهداشت خبر داد و گفت: ۱۶۶ کیلومتر حجم راهسازی، ۳۷۰ کیلومتر آسفالت کاری و احداث هفت تقاطع و پل و راهسازی روستایی از اهم پروژه‌ها و طرح‌های سال جاری است.

فرماندار شهرستان نایین اظهار کرد: دومین سال است که پروژه‌های میلیاردی در این شهرستان به بهره برداری می‌رسد که فاز اول باند دوم جاده نایین انارک با هزینه ۲۴ میلیارد تومان امروز به بهره برداری رسید.

سهراب مظفرنجفی افزود: طول این مسیر ۳۰ کیلومتر است و مردم نائین پس از سال‌ها با اجرای این طرح به آرزوی خود رسیدند، دو بانده شدن جاده طریق الرضا نیز می‌تواند باعث رشد و شکوفایی این شهرستان شود.