تاریخ انتشار: ۱۵:۲۵:۲۰, ۱۷ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » اصفهان
خاطره نماینده سمیرم از اجلاس سازمان ملل متحد

با چادر خود چهره رحمانی اسلام را به زنان جهان معرفی کردیم

دستگاههای تبلیغاتی غرب علیه اسلام تشکیلات مفصلی را به راه انداخته است، مسئله زنان و ایجاد شائبه هایی مانند خشونت های شدید علیه زنان یکی از مواردی است که باید با معرفی چهره رحمانی اسلام از افکار عمومی جهان پاک شود. ما می توانیم با چادر خود اسلام واقعی را به زنان جهان معرفی کنیم.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اعتدال، حجاب برتر به عنوان الگویی فرا مذهبی با لسانی نمادین، قادر است روح هر زن پاکدامن و عفیفی را مجذوب خود کرده و با تصویری درست و تمام عیار از جایگاه والای زن در اسلام بر تمامی جنبش های حقوق زنان و فمنیسم غربی و سکولاریزه خط بطلان بکشد. 

عرصه سیاسی کشور یکی از مهمترین عرصه های حضور زنان است که از دوران اعتراضی به حکومت طاغوت آغاز در دوران هشت سال دفاع مقدس استمرار و در دوران پس از جنگ به اوج خود رسیده است. 

امروز مجلس شورای اسلامی شاهد حضور زنانی آگاه، خردمند و مسلط بر اوضاع اجتماعی و سیاسی کشور است که نشان می دهد می توان با حفظ حجاب و عفاف به مقام تصمیم گیری های کلان کشور رسید و در راه رسیدن به اهداف انسانی هیچ خللی وارد نشود. 

در زیر خاطره ای از سفر سکینه عمرانی نماینده مردم سمیرم و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس را به نیویورک می خوانید که با حضور خودشان و نشان دادن حجاب برتر چادر در مجمع عمومی سازمان ملل توجه زنان سایر کشورها را جلب و توانسته اند تصویری روشن و شفاف از فرهنگ زنان جامعه اسلامی نشان داده و جایگاه واقعی زنان در ایران را معرفی کنند.  


من  و خانم نیره اخوان بی‌طرف، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی جهت شرکت در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس درباره امحای خشونت علیه زنان که درچارچوب نشست سال‌جاری کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد، به نیویورک سفر کردیم.

در جریان حضور در نیویورک در نشست‌های اتحادیه بین‌المجالس شرکت و دیدگاه‌ها و اقدامات مجلس شورای اسلامی درباره زنان تشریح شد. در این سفر به مواردی برخورد کردم که اوج فعالیت شبکه های ماهواره ای علیه ایران را نشان می داد. در این سفر زمانی که به همراه خانم اخوان وارد سالن محل برگزاری اجلاس شدیم با نگاه متفاوت و متعجبانه برخی بانوان که به نمایندگی از سایر کشورها حضور داشتند، مواجه شدیم. 

پوشش چادر ما برای آنها بسیار متفاوت و تعجب برانگیز بود. در این میان  نگاه نماینده کشور شیلی بیش از همه توجه مرا به خود جلب کرده بود. زمانی که این خانم با حالتی محتاطانه و تقریباً با دیدی آمیخته با ترس از کنار ما عبور می کرد، لبخند زدم و دستی برایش تکان دادم. بعد از آن زمانی که بر روی جایگاه خود قرار گرفت، احساس کردم دیگر آن نگاه ترس و احتیاط را در چشمانش نمی بینم. تا جایی که دوباره نگاهم کرد و برایم دستی تکان داد. اطمینان حاصل کردم مترصد فرصتی است تا برای صحبت نزد ما بیاید. شرایط را برایش فراهم کردم. به سمت من آمد. نشست و گفت: تصور من از کشور شما، کشوری پُر از خشونت است. وی گفت: این تصور نه تنها برای من، بلکه برای مردم کشور من نیز وجود دارد. پس از شنیدن صحبت های نماینده خانم شیلیایی، با زبان انگلیسی در مورد واقعیت های ایران و به ویژه شرایط بانوان ایرانی در جامعه برایش گفتم. 

در اثنای صحبت هایم متوجه تفاوت در نگاه و رفتار این نماینده شدم. آنقدر نگاهش متفاوت شده بود که از من و خانم اخوان درخواست کرد با وی عکس یادگاری بگیریم. خانم نماینده شیلیایی گفت: می خواهم این عکس را به کشورمان ببرم و به مردم نشان دهم که حجاب اسلامی و چادر شما هیچ مانعی برای حضور و فعالیت در عرصه های بین المللی نیست. در این بین نماینده مغرب که ابتدای صحبت با نماینده شیلیایی متوجه ما بود، به جمع ما پیوست و گفت: یعنی در ایران سر خانم ها را از بدن هایشان جدا نمی کنند. 

برای من جالب بود که این همه تبلیغات ماهواره ای ضد ایرانی، چه ذهنیتی از ایران برای مردم کشورهای دنیا ایجاد کرده است. وقتی برای آنها از سطح و میزان تحصیلات خانم های ایرانی می گفتیم و یا شرط تحصیلات را برای کاندیداتوری نمایندگی مجلس را مطرح کردیم، بسیار متعجب شدند و می گفتند باید ذهنیت و تصورات خود را از خشونت در ایران عوض کنند. 

بعد از پایان جلسه با خانم اخوان مشورت کردیم که چه کار کنیم تا اندکی از ذهنیت و تصورات آشفته و بهم ریخته بانوان سایر کشورها را نسبت به ایران تغییر دهیم. لذا تصمیم بر آن شد با تهیه مجموعه هایی در قالب کتابچه و CD، اطلاعاتی را از شرایط موجود بانوان ایرانی در اختیار آنها قرار دهیم. این مجموعه ها کلیاتی از شخصیت امام خمینی(ره)، مواضع ایشان نسبت به زنان و حضور و فعالیت آنها در صحنه های اجتماعی و شرایط کنونی بانوان ایرانی بود که به نظر می رسید بتواند تأثیر مثبتی در اذهان و تصورات آنها ایجاد کند. همه این ها نشان می دهد اگر تمامی دنیا بسیج شود تا علیه ایران یک جریان سازی منفی فرهنگی به راه بی اندازد ما قادر خواهیم بود با تبلیغات درست و حساب شده از شعائر دینی و نماد های مذهبی خود چهره واقعی و اعتدالی اسلام را به جهانیان معرفی کرده و تمامی خدعه ها و خباثت های آنها در معرفی اسلام افراطی نقش بر آب کنیم.