تاریخ انتشار: ۱۵:۴۸:۰۸, ۱۳ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » خوزستان

خرید هواپیما از فرانسه انگیزه کشورهای پیشرفته را برای ارتباط با ایران بیشتر می کند

به گزارش اعتدال به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سادات ابراهیمی درباره قراردادهای منعقد شده با فرانسه در زمینه حمل و نقل هوایی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: سخنان آخوندی نشان دهنده پیروزی و موفقیت کم نظیر دیپلماسی جمهوری اسلامی و موفقیت آمیز بودن سفر رییس جمهوری به اروپاست.

وی افزود: این اتفاق، رویدادی کم نظیر و بی سابقه در صنعت هواپیمایی کشورمان است و در گذشته نیز سابقه نداشته است که ما تعدادی هواپیما خریداری کنیم بدون این که پولی پرداخت شود یا این که دولت یا بانک مرکزی تعهدات خاصی را بپردازند.

سادات ابراهیمی ادامه داد: البته این مساله امتیازی بوده که تمام کشورهای دنیا در شرایط عادی از آن استفاده می کنند ولی متاسفانه به دلیل تحریم ها ایران نتوانسته بود از این ظرفیت بین المللی استفاده کند .

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: امروز دنیا ایران را به عنوان یک کشور مقتدر و تاثیرگذار در دنیا پذیرفته است و به همین خاطر است که این معامله بزرگ انجام شده است.

سادات ابراهیمی با تاکید بر این که این معامله یک معامله سطحی نیست اظهار داشت : این معامله بسیار عمیق و در راستای رسیدن ما به اهداف بلند اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بوده است و ما در آینده تاثیرات مثبت آن را خواهیم دید.

وی خاطر نشان کرد: با این اتفاق بزرگ، صنعت هوایی ما کاملا متحول خواهد شد و ما شاهد این خواهیم بود که کشورهای پیشرفته دنیا با انگیزه و شتاب بیشتری برای برقراری ارتباط با ما تلاش کنند.