تاریخ انتشار: ۱۴:۲۸:۰۴, ۱۴ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » خوزستان
نماینده مردم شهرستان شوشتر و گتوند:

لزوم توسعه و ارتقاء صنایع مادر در تعاملات بین‌المللی

ورود تکنولوژی و فناوری های روز دنیا به ایران باید با هدف توسعه و گسترش زیرساخت ها و همچنین ارتقاء صنایع مادر باشد.
حجت الاسلام سید محمد سادات ابراهیمی، نماینده مردم شهرستان شوشتر و گتوند و  عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی اعتدال در سفر آقای روحانی به اروپا گفت: این سفرها  از اقدامات مدبرانه آقای روحانی بوده که در جهت تعامل با دنیا در فضای پس از برجام در پیش گرفته شد.


وی افزود: سفر آقای روحانی به همراه تیم کارشناسی اقتصادی آن به اروپا نقطه عطفی در تاریخ روابط ایران و اروپا در فضای به وجود آمده پسابرجام است. همچنانکه آقای روحانی بارها در سخنان خود بحث تعامل با اروپا را مطرح نموده و سعی در حضور فعال ایران در عرصه های بین المللی در جهت تامین منافع ملی ایران داشته اند. 

عضو کمیسیون کشاورزی تاکید کرد: در این سفر بیشترین تاکید تیم همراه آقای روحانی توجه به اولویت ها و نیازهای اصلی اقتصادی کشور بوده است. نباید از خاطر ببریم که کشور ایران دارای منابع غنی بسیاری است که مسئولین باید به این امر توجه داشته باشند که در بحث تعاملات و سرمایه گذاری های خارجی در ایران باید نگاه ها و سیاست ها معطوف به تولید کالاهایی با اولویت صادراتی باشد.

سادات ابراهیمی بیان داشت: اگر سرمایه گذاران خارجی با هدف افزایش سود بیشتر، بازارهای کشور را به دست گیرند و صرفا کالاهای ساخته شده خود را وارد کشور نمایند، نمی تواند زمینه ساز توسعه و تسهیل کننده مساله اشتغال باشد.

وی ادامه داد: نکته مهم در این مورد، ورود تکنولوژی و فناوری های به روز دنیا به ایران با هدف توسعه و گسترش زیرساخت ها و همچنین ارتقاء صنایع مادر می باشد. 

عضو کمیسیون کشاورزی تاکید کرد: مدیریت ذخایر و منابع داخلی در کنار حفظ محیط زیست مسائل مهمی هستند که دولت آقای روحانی در شرایط به وجود آمده رفع تحریم ها و استقبال سرمایه گذاران خارجی به کشور باید مورد توجه قرار دهند.

سادات ابراهیمی در پایان تصریح کرد: امید است که با توجه به مسائل مطرح شده، ضمن ارتقاء تعاملات بین المللی و بهبود وجهه ایران در عرصه جهانی، زمینه پیشبرد و توسعه همه جانبه کشور فراهم شده و بر همین مبنا زمینه تحقق سند چشم انداز کشور نیز فراهم شود.