تاریخ انتشار: ۱۲:۵۳:۱۳, ۱۴ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » سمنان
خسروی نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه:

لزوم توجه به نقش سرمایه گذاری خارجی در ایجاد اشتغال داخلی

به شرط تحقق پروتکل سرمایه گذاری، مردم در مسائل اقتصادی ورود پیدا کرده و سرمایه گذاری می کنند و بدین ترتیب می توان نقدینگی موجود در دست مردم را به کار گرفت. به عبارت دیگر باید بین مردم و دولت اعتماد در سرمایه گذاری به وجود آید، امری که اکنون وجود ندارد.
علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی اعتدال در مورد سفر آقای روحانی به اروپا گفت: علی رغم انتقاداتی که از سفر آقای روحانی به کشورهای اروپایی وجود داشته و دارد؛ اما به طور کلی با چنین اقداماتی فضای مثبتی در دنیا ایجاد می شود. در این سفرها دیدارهای مختلفی انجام شد که به همه دوستان خسته نباشید می گوییم.


وی افزود: البته نکات ریزی در این سفرها وجود دارد که دقت نظر نسبت به آنها قطعا می تواند در پیشبرد سفرهای بعدی راهگشا باشد. 

عضو کمیسیون عمران تاکید کرد: اولین نکته این است که عمده کسانی که در این سفر حاضر بودند، تجار بودند. این در حالی است که حضور تولیدکنندگان اهمیت بیشتری داشت. زیرا تولیدکننده به دنبال امکانات تولید جهت اقتصاد درون زا می باشد؛ در حالی که تجار بیشتر به دنبال ورود وسایل و انعقاد قرارداد هستند. 

خسروی در پاسخ به سوالی در مورد، نقش سرمایه گذاری خارجی در ایجاد اشتغال داخلی گفت: تحقق این مهم نیاز به پیش نیاز دارد. برای این کار نیاز به پروتکل سرمایه گذاری داریم. اگر چنین پروتکلی وجود داشته می باشد، می توان نقدینگی موجود در دست مردم را وارد بخش اقتصادی کشور کرد. 

وی تصریح کرد: در اواخر دوره احمدی نژاد نقدینگی مردم موجود در بانک ها 480 میلیارد بوده، اکنون این نقدینگی به 850 میلیارد رسیده که عمدتا در بانک ها  قرار دارد. به شرط تحقق پروتکل سرمایه گذاری مردم در مسائل اقتصادی ورود پیدا کرده و سرمایه گذاری می کنند و بدین ترتیب می توان نقدینگی موجود در دست مردم را به کار گرفت. به عبارت دیگر باید بین مردم و دولت اعتماد در سرمایه گذاری به وجود آید، امری که اکنون وجود ندارد. 

عضو کمیسیون عمران در پایان در خصوص اولویت مجلس آینده گفت: مجلس اکنون تبدیل به قانون نویس شده و در بحث نظارت نتوانسته عملکرد خوبی داشته باشد. در حال حاضر 19 هزار قانون و تبصره های مختلف داریم. جهت نیل به موضوع نظارت پیشنهاد من این است که سفرهای استانی نمایندگان مجلس را داشته باشیم. حدود 15 کمیسیون اصلی داریم از هر کدام از کمیسیون ها یک نفر انتخاب شده و در قالب هیاتی تخصصی به استان ها سفر کرده و بر نحوه اجرای قوانین نظارت کنند، مجلس آینده می تواند این نقیصه را جبران کند.