تاریخ انتشار: ۱۷:۲۸:۳۹, ۱۳ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » مازندران

14 پروژه دهه فجر در چالوس به بهره‌برداری می‌رسد

فرماندار چالوس از افتتاح ۱۴ پروژه در دهه فجر امسال خبر داد.
فرماندار چالوس از افتتاح ۱۴ پروژه در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، محمد ناصر زندی در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به ایثارگری‌ها و دلاورمردی‌های مردم ایران به رهبری امام راحل در پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: ملت ما برای انقلاب اسلامی هزینه های زیادی پرداخت کرد و دهه فجر فرصت مناسبی جهت تجدید میثاق با آرمان‌های امام و شهدای انقلاب اسلامی است.

وی افزود: هدف اصلی از برگزاری جشن های دهه فجر، اتفاق کم نظیر و بی نظیری در دنیا و کشور به نام پیروزی انقلاب اسلامی بود که در سال ۵۷ به نتیجه رسید.

فرماندار چالوس با بیان اینکه امام راحل و مردم رکن بسیار مهمی در پیروزی انقلاب بودند، ابراز کرد: این امر منجر به سرنگونی رژیم  ۲۵۰۰ ساله ای شد که بدون دموکراسی بر مردم حاکم و ظلم های زیادی را به مر دم وارد کردند.

زندی تصریح کرد: ایرانیان با فرهنگ و ریشه های مذهبی که دارند با استبداد و ظلم سازگاری نخواهند داشت و تابع ظلم و زور نیستند و این امر موجب به وجود آمدن انقلاب که از خرداد ۴۲ ریشه گرفته بود شد.

وی با اشاره به توانمندی کشور به لحاظ منابع سرشار نفت در منطقه اظهار کرد: با این میزان منابع، ایران می توانست به عنوان یک کشور مقتدر محسوب شود، در حالی که تابع کشورهای استعمارگر همانند انگلیس و آمریکا بود و این امر موجب رنجش مردم شد.

فرماندار شهرستان چالوس قانون کاپیتولاسیون را یکی از مهم ترین ضعف های رژیم پهلوی دانست و گفت: این رژیم امتیازات خاصی را از جمله قراردادهای نفتی به سایر کشورها واگذار کرد و همه اینها در قیام مردم به رهبری امام راحل نقش داشت.

زندی با بیان اینکه برای این انقلاب هزینه های زیادی پرداخت شده است، ابراز کرد: دهه فجر با نام امام راحل، شهدا و ایثارگری های جوانان زیادی گره خورده است که از همه چیز خود گذشتند و گوش به فرمان امام خود و با دست خالی بر آرمان‌های خود پافشاری کردند.

وی رفع تحریم ها و به نتیجه رسیدن برجام را نتیجه پایمردی مردم و مسئولین نظام دانست و بیان کرد: در حال حاضر دنیا اصل هسته ای شدن ایران را پذیرفته است.

فرماندار چالوس عنوان کرد: دشمنان نظام در ابتدا هم با انرژی هسته ای ما مشکل نداشتند بلکه ترسشان بابت آرمان‌های نظام و اینکه موجب بیداری سایر کشورها می شود بود، ولی علیرغم همه اینها ملت ایران پیروز شد.

زندی اذعان کرد: با وجود همه تنگناها و مشکلات اقتصادی که بر ایران تحمیل کردند و نتیجه آن از بین رفتن بسیاری از صنایع و اشتغال در بازار شد، ولی نقش مردم در این پیروزی بی بدیل است که موجب به نتیجه رسیدن مذاکرات شد.

وی خطاب به مسئولین گفت: وظیفه ما خدمت رسانی صادقانه به مردم است و کوچکترین سهل انگاری در این زمینه گناه نابخشودنی است.
 
افتتاح ۱۴ پروژه در دهه فجر با اعتبار بیش از ۷.۵ میلیارد تومان
 
 فرماندار چالوس در ادامه به پروژه های دهه فجر امسال اشاره کرد و گفت: در مجموع ۱۴ پروژه  به بهره برداری خواهد رسید که اعتبار آن ۷ میلیارد و ۸۶۱ میلیون تومان است.

زندی افزود: مرکز آموزش کانون پرورش فکری از محل اعتبارات رهبری، پرورش مرغ گوشتی، یک واحد مدرسه، دو واحد مسکن مدد جویی بخشی از این پروژه ها است.

وی تصریح کرد:  ۴ واحد مددجویی و ساختمان دهیاری در مرزن آباد با اعتبار ۳۲۵ میلیون تومان نیز کلنگ زنی می‌شود.