تاریخ انتشار: ۱۷:۱۹:۴۷, ۱۳ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » لرستان

تشکیل شورای راهبردی زنان مدیر لرستان

مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور بر لزوم تشکیل شورای راهبردی زنان مدیر استان لرستان تاکید کرد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور بر لزوم تشکیل شورای راهبردی زنان مدیر استان لرستان تاکید کرد.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، فهیمه فرهمندپور در همایش نقش بانوان در فرهنگ و تعالی جامعه که در محل سالن اجتماعات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: تعداد مدیران زن لرستانی به دلیل پهناور نبودن گستره جغرافیایی آن کمتر از دیگر استان ها است و عملکرد مدیران زن فعلی می تواند باعث افزایش تعداد بانوان مدیر در استان شود.

وی با اشاره به اینکه طی امسال در انتصابات لرستان از ظرفیت زنان به خوبی استفاده شده که مدیران زن باید از این فرصت استفاده کنند، بیان داشت: اگر این حسن اعتمادی که به زنان در لرستان صورت گرفته است به خوبی حفظ نشود مدیران مردی که این شرایط را برای مدیریت زنان فراهم کرده اند نیز محکوم می شوند.

در رابطه با واژه کارآفرینی دچار سوء تفاهم شده ایم

مشاور امور بانوان وزیر کشور با اشاره به اینکه در کشور ما حوزه وظایف و ماموریت های دولت بسیار وسیع شده و این امری نادرست است، عنوان کرد: مردم ما عملا طرفدار دولت حداکثری بوده و بسیار وابسته و متوقع از ورود دولت به همه عرصه های ارائه خدمات هستند در حالیکه در کشورهای توسعه یافته همه انتظارات متوجه دولت ها نیست.

فرهمندپور افزود: در کشورهای توسعه یافته بخش قابل توجهی از فعالیت ها توسط سازمان های مدنی و مردم نهاد اتفاق می افتد لذا در کشور ما نیز در همه حوزه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی لازم است ورود دولت یک ورود سنجیده و متکی به سرمایه گذاری مردمی باشد.

وی با بیان اینکه ما حتی در رابطه با واژه کارآفرینی دچار سوء تفاهم شده و انتظار استفاده از بودجه های دولتی برای ایجاد کارآفرینی هستیم، ادامه داد: سرمایه کارآفرینی در ذهن افراد بوده و معنای آن با افزایش فرصت های شغلی متفاوت است البته دولت نیز برای ایجاد کارآفرینی باید حمایت هایی داشته باشد.

فعالیت و پویایی زنان به معنای شاغل تمام وقت بودن آن ها نیست

مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور تصریح کرد: بسیاری افراد از بیکاری دختران تحصیلکرده گلایه می کنند در حالیکه در فضای اجتماعی کشور کارهای روی زمین مانده زیادی وجود دارد که این افراد باید در این عرصه ورود پیدا کنند.

فرهمندپور با بیان اینکه برخی فعالیت اجتماعی و اقتصادی را مساوی با اشتغال می دانند که این تفکر اشتباه است اضافه کرد: فعالیت و پویایی زنان به معنای شاغل تمام وقت بودن آن ها نیست بلکه بسیاری از عرصه های اجتماع از جمله فعالیت در سمن ها نیازمند حضور زنان بوده بدون آنکه نام آن یک شغل تمام وقت رسمی باشد.

وی به الگوهایی در رابطه با نحوه حضور زنان در اجتماع اشاره کرد و بیان داشت: در این رابطه یک الگوی سنتی که مخالف حضور زنان بوده و یک الگوی غربی که مخالف مادرشدن و همسرشدن آن هاست و تشکیل خانواده را مانعی برای حضور زنان در جامعه می داند وجود دارد که ما مخالف این دو الگو هستیم.

نقش آفرینی متوازن میان خانه و جامعه الگویی مناسب برای فعالیت زنان

مشاور امور بانوان وزیر کشور ادامه داد: الگوی غربی واژه برابری بین زن و مرد را مطرح می کند هر چند که ما معتقد به برابری زن و مرد در ارزش های انسانی هستیم که این اعتقاد با برابری اجتماعی متفاوت است اما الگوی برابری را دنبال نمی کنیم زیرا معتقد هستیم زن و مرد با هم متفاوتند و این تفاوت برای هیچ کدام از آن ها برتری ایجاد نمی کند.

فرهمندپور نقش آفرینی متوازن میان خانه و جامعه را الگوی مورد پذیرش در رابطه با فعالیت زنان در جامعه دانست و عنوان کرد: این الگو، الگویی است که نظام دینی برای ما مطرح کرده که این الگو نه اجازه می دهد نقش های خانوادگی زن ارزش ها و توانمندی های اجتماعی او را نادیده بگیرد و نه فعالیت های اجتماعی زنان باعث فاصله گیری آن ها از ماموریت های خانوادگی آن ها شود.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری نیز با اشتغال زنان موافق بوده به برخی فرمایشات ایشان در این زمینه اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب فرمود با اشتغال زنان چه به منظور منافع اقتصادی و چه به منظور انجام وظایف اجتماعی موافقیم به شرط اینکه این نقش آفرینی اجتماعی با نقش آفرینی آن ها در عرصه های خانوادگی تعارض پیدا نکند.

زنان مدیر زمینه بالندگی زنان شاغل زیرمجموعه خود را فراهم کنند

مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور بر لزوم تشکیل شورای راهبردی زنان مدیر در استان تاکید کرد و بیان داشت: توصیه می کنم زنان مدیر لرستانی شورایی تشکیل داده و به یکدیگر کمک مدیریتی کنند تا از این طریق تیم مدیران زن در استان تقویت شود.

فرهمندپور با تاکید بر اینکه لازم است زنان مدیر یکدیگر را تقویت کرده و نه اینکه باعث تضعیف یکدیگر شوند، اظهار داشت: برخی از خانم هایی که به مدیریت می رسند از ترس اینکه مبادا به رفتارهای زن گرایانه متهم شوند به زنان زیرمجموعه خود نگاه ویژه ای ندارند.

وی افزود: زنانی که به پست های مدیریتی می رسند باید زمینه بالندگی زنانی که در حوزه مدیریتی آن ها خدمت می کنند را فراهم کرده و نسبت به مخاطبان و ذی نفعان زن بیشتر احساس مسئولیت داشته باشند تا در دوره های بعد چندین مدیر زن را برای مدیریت در آن حوزه تربیت کرده باشد.

لزوم انتصاب زنان در مدیریت های میانی دستگاه های مختلف اجرایی

مشاور امور زنان وزیر کشور بیان داشت: یکی از مشکلات ما در حوزه بانوان استانداری های کشور این است که در این نهادها نیروی خانم برای تصدی امور بانوان استانداری وجود ندارد و این امر باعث می شود مدیر کل امور بانوان استانداری از دستگاه های دیگر انتخاب شود.

فرهمندپور بر انتصاب زنان در مدیریت های میانی دستگاه های مختلف اجرایی تاکید کرد و گفت: اینکه برخی می گویند چرا دولت تدبیر و امید به اندازه کافی مدیر زن منصوب نکرده است به دلیل این است که در دولت های قبلی مدیریت های میانی به زنان داده نشد تا آن مدیر میانی در این دولت بتواند به مدیر ارشد تبدیل شود.

وی با تاکید بر اینکه زنان ما باید مهارت مدیریت احساس زنانه خود را داشته باشند، عنوان کرد: گاهی زنان مدیر و موفق به زنانگی خود پشت می کنند تا به توفیق اجتماعی برسند که این روش غلطی است در حالیکه زنان با حفظ همه زنانگی های خود باید نشان دهند که می توانند در عرصه های مختلف نقش آفرینی کنند.