تاریخ انتشار: ۱۷:۱۵:۴۳, ۱۳ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » هرمزگان

۳۰ پروژه صنعتی در استان هرمزگان به بهره برداری می رسد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان از افتتاح و بهره برداری از ۳۰ پروژه در دهه مبارک فجر خبر داد.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان از افتتاح و بهره برداری از ۳۰ پروژه در دهه مبارک فجر خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، خلیل قاسمی گفت: ۳۰ پروژه با سرمایه گذاری ۶۸۰۳ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۸۴۵ نفر در دهه مبارک فجر در بندرعباس و شهرستان های استان افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، به عمکلرد جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان اشاره کرد و اظهار داشت: جلسات کارگروه اصلی به ریاست استاندار و دبیری سازمان صنعت، معدن و تجارت به منظور حفظ و تداوم اشتغال در حمایت و رفع موانع پیش روی تولیدکنندگان برگزار می شود.

وی عنوان کرد : تا کنون ۴۵ جلسه برگزار شده که ۴۴۶ مصوبه داشته که ۳۰۱ مصوبه آن اجرائی شده است که در این راستا مقام نخست کشوری در پیگیری مصوبات را به همراه داشته است.

قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: از ابتدای سال تا کنون در بخش های صنایع فلزی، غیر فلزی و معدنی ۴۲ فقره پروانه با سرمایه گذاری ۵۸۲ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۴۹۲ نفر صادر شده است و افزود: در ۱۰ ماهه گذشته میزان صادرات محصولات تولیدی بالغ بر ۸۲۳ میلیون دلار بوده است که نسبت به مشابه حدود ۷۹۹ درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، به مجوزهای صادره معدنی اشاره کرد و گفت: در این مدت ۱۳۴ پروانه اکتشاف، ۲۱۶ پروانه بهره برداری و اشتغالزایی ۲۸۴۳ نفر صادر شده است و ادامه داد: در این مدت بیش از یک میلیون تن صادرات مواد معدنی به ارزش ۸۲ میلیون دلار به کشورهای امارات، چین، عمان و هند صادر شده است.

قاسمی فعالیت حوزه بازرسی را تشریح کرد و افزود: از فروردین ماه تا کنون بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان بیش از ۱۶۳ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی انجام داده اند که منجر به کشف ۱۴ هزار تخلف و تشکیل بیش از ۸ هزار پرونده به ارزش ریالی ۴۱ میلیارد ریال گردیده است.