تاریخ انتشار: ۱۷:۱۰:۱۳, ۱۳ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » گیلان

افزایش حجم تبادلات تجاری ایران و روسیه

سرکنسول جدید روسیه فدراتیو در رشت با تأکید بر اینکه حجم تبادلات تجاری ایران و روسیه باید افزایش یابد، گفت: عمده‌ترین وظیفه ما رشد حجم تجاری با استفاده از ظرفیت‌های موجود است.

به گزارش اعتدال به نقل ار قارس، کانستانتیان آلکسیف گیلان را دارای ظرفیت بسیار قوی در زمینه‌های جغرافیایی و اقلیم دانست و اظهار کرد: گیلان قابلیت زیادی در امر تجارت کالا به‌ویژه محصولات کشاورزی دارد.

وی کشاورزی گیلان را بسیار قوی خواند و افزود: گیلان در صنعت، حمل و نقل، کشتیرانی، گردشگری، پرورش ماهی و... بسیار توانمند است.

سرکنسول جدید روسیه فدراتیو در رشت عمده‌ترین ثروت گیلان را مردم این استان دانست و تصریح کرد: در ملاقات‌هایی که با مردم گیلان داشتم متوجه شدم بسیار مهمان‌نواز، فهیم، کوشا و توانمند هستند.

وی با بیان اینکه گیلان با برخورداری از چنین مردمانی در عرصه‌های مختلف موفق می‌شود، تصریح کرد: عمده‌ترین وظیفه ما افزایش حجم مبادلات تجاری بین ایران و روسیه با استفاده از ظرفیت‌های استان‌های حوزه استحفاظی سرکنسولگری به‌ویژه گیلان است.

آلکسیف، بسط و توسعه روابط تجاری را ضروری دانست و گفت: از امکانات موجود تنها 10 درصد استفاده می‌شود و وظیفه ما افزایش حجم مبادلات تجاری است.

وی خاطرنشان کرد: رسیدن به وظیفه افزایش حجم مبادلات تجاری را مهم می‌دانم و تلاش خود را در این زمینه به‌کار می‌گیرم.

حوزه استحفاظی و مأموریت سرکنسول جدید در پنج استان گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل و آذربایجان شرقی است.