تاریخ انتشار: ۱۷:۰۱:۴۲, ۱۳ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کرمان

فعال سازی معدن زغال سنگ اسدآباد راور

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در رابطه با پیگیری فعالسازی معادن غیرفعال استان از بهره‌برداری مجدد از معدن زغال سنگ اسدآباد راور تا پایان هفته خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، محمدرضا پورابراهیمی اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده و برگزاری جلسات مستمر با مدیرعامل شرکت زغال سنگ کرمان، فرماندار شهرستان راور و دیگر مسئولین مربوطه در خصوص فعالسازی معادن غیرفعال زغالسنگ استان کرمان تصمیمات لازم برای رفع مشکلات تعطیلی معادن مذکور اخذ شد و براساس توافق انجام شده مقرر شد معادن اسدآباد، باب‌نیزو و هجدک براساس برنامه زمان‌بندی به زودی به معادن فعال استان تبدیل شوند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مشکل اصلی مردم شهرستان‌های راور و زرند اشتغال جوانان این منطقه است که مدت‌هاست به دلیل سوءمدیریت در بهره‌برداری از معادن امکان اشتغال آنان را در معادنی که تجربه فعالیت آن توسط پدران آن‌ها کسب شده،‌ محروم کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به توافق انجام شده مقرر شد در ایام‌الله دهه فجر اولین معدن غیرفعال زغالسنگ به نام اسدآباد شهرستان راور فعال و ۲۰۰ نفر نیرو در این معدن به کار گرفته شود که این مهم به عنوان گام مهمی در خصوص اشتغال جوانان این منطقه خواهد بود و امید است با فعال‌سازی معادن دیگر زغالسنگ، شاهد اشتغال بیش از ۱۰۰۰ نفر از جوانان منطقه راور باشیم.