تاریخ انتشار: ۱۶:۵۰:۲۵, ۱۳ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کردستان

ایجاد زمینه اشتغال 124 کردستانی در دهه فجر

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی کردستان گفت: با بهره‌برداری از طرح‌های بخش کشاورزی در دهه فجر در کرستان، زمینه اشتغال 124 نفر فراهم می‌شود.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی کردستان گفت: با بهره‌برداری از طرح‌های بخش کشاورزی در دهه فجر در کرستان، زمینه اشتغال 124 نفر فراهم می‌شود.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، مصطفی جلیل در حاشیه بهره‌برداری از طرح مرغداری 30هزار قطعه‌ای در قروه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در دهه مبارک فجر 327 طرح جهاد کشاورزی در استان بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: برای اجرای این طرح‌ها 200 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که 18 میلیارد ریال آن به 19 طرح بخش کشاورزی در قروه اختصاص دارد.

جلیلی یکی از طرح‌های قابل بهره‌برداری در دهه فجر را در بخش تولیدات گیاهی اعلام کرد و افزود: برای این طرح هشت میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که با بهره‌برداری از آن 20 خانوار بهره‌مند و برای 20 نفر هم اشتغال‌زایی می‌شود.

وی با اشاره به طرح‌های بخش منابع طبیعی و آبخیزداری افزود: در این بخش 17 پروژه به بهره‌برداری می‌رسد، که اعتبار هزینه شده برای آن 9 میلیارد و 916 میلیون ریال است که 20 خانوار کردستانی از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی کردستان بیشترین طرح‌های قابل افتتاح در دهه فجر امسال را در بخش آب و خاک اعلام کرد و افزود: 286 طرح در این بخش در استان بهره‌برداری می‌شود که هزینه‌کرد آن 38 میلیارد و 47 میلیون ریال است.

جلیلی سهم قروه در این بخش را 16 طرح اعلام کرد و افزود: عمده این طرح‌ها در قروه به آبیاری تحت فشار اختصاص دارد.

وی از بهره‌برداری از 17 طرح در بخش بهبود تولیدات دامی خبر داد و افزود: اعتبار این طرح‌ها بیش از 77 میلیارد است که برای 70 نفر شغل ایجاد می‌کند و 407 خانوار نیز از آن بهره‌مند می‌شوند.

به گفته این مسئول در بخش صنایع کشاورزی 3 طرح بهره‌برداری خواهد شد که سرمایه‌گذاری انجام گرفته برای آن 63 میلیارد و 400 میلیون ریال است.

جلیلی افزود: سه طرح نیز در بخش تعاون روستایی با سرمایه‌گذاری 5 میلیارد ریال در استان افتتاح خواهد شد.

وی در پایان افزود: این طرح‌ها 760 خانوار را بهره‌مند و برای 501 نفر نیز زمینه تثبیت شغل را فراهم می‌کند.