تاریخ انتشار: ۱۶:۴۸:۲۵, ۱۲ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کردستان

تبدیل 64 مرکز سلامت بهداشتی درمانی کردستان به مراکز سلامت

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان گفت: 64 مرکز سلامت بهداشتی درمانی استان در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت به مراکز سلامت تبدیل شدند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان گفت: 64 مرکز سلامت بهداشتی درمانی استان در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت به مراکز سلامت تبدیل شدند.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، فرزام بیدارپور در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی کردستان اظهار کرد: علاوه بر این، تعداد مراکز سلامت 34 پایگاه سلامت جامعه نیز در حاشیه شهر و شهرهای زیر 500 هزار نفر جمعیت فعال شدند.

وی بیان کرد: 450 نفر نیز در مرحله اول بر اساس آزمون آموزش دیدند و در مراکز سلامت فعالیت می‌کنند و در صورت تکمیل مراکز نفرات ذخیره نیز آموزش داده خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه این مراکز در حال فعالیت هستند و خدمات لازم را به مردم ارائه می‌دهند، بیان کرد: در این مراکز خدمات روانشناسی و تغذیه نیز به سایر خدمات اضافه می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطر نشان کرد: تجهیزاتی که برای ارائه خدمت به مردم در برخی از این مراکز نیاز است تهیه شده و سال آینده نیز برای تعدادی دیگر از مراکز تجهیزات تهیه خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان نیز در این نشست با اشاره به اینکه بیمارستان سروآباد به عنوان یکی از طرح‌های مورد افتتاح دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ایام دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: پنج متخصص در این بیمارستان ارائه خدمت می‌کنند.

هومن قصری یادآور شد: در زمینه ناوگان ترابری آمبولانس‌های بیمارستان‌ها، نوسازی ناوگان ترابری آمبولانسی در بیمارستان‌ها و پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی هم انجام می‌شود.

وی توزیع 17 دستگاه آمبولانس در استان را از اقدامات علوم پزشکی استان در ایام دهه فجر برشمرد و گفت: علاوه بر این تا پایان سال نیز 9 دستگاه مدرن دیگر به تعداد آمبولانس‌های استان اضافه می‌شود.

وی در پایان به فعالیت 41 پایگاه فوریت پزشکی در استان اشاره کرد و افزود: این پایگاه‌ها شهری و بین جاده‌ای هستند که خدمات لازم را به مردم ارائه می‌دهند.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی نیز در این نشست اظهار کرد: بیش از 180 نیروی خدماتی در قالب آزمون جذب دانشگاه علوم پزشکی استان خواهند شد که در پایان بهمن‌ماه جاری انجام می‌گیرد.

سیف‌الله مرادی اضافه کرد: علاوه بر این 450 نفر نیروی متخصص نیز در ایام دهه فجر جذب علوم پزشکی و مراکز مرتبط می‌شوند.

وی در پایان گفت: تمامی نیروهای جذب شده بر اساس آزمون انجام می‌گیرد.