تاریخ انتشار: ۱۶:۲۲:۵۲, ۱۳ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » سمنان

فتتاح و بهره برداری از ۲ طرح جهاد کشاورزی سمنان

همزمان با دومین روز ایام الله دهه مبارک فجر دو طرح جهاد کشاورزی سمنان با حضور فرماندار و دیگر مسئولان این شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.
همزمان با دومین روز ایام الله دهه مبارک فجر دو طرح جهاد کشاورزی سمنان با حضور فرماندار و دیگر مسئولان این شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، فرماندار سمنان در دومین روز ایام الله دهه فجر در افتتاح همزمان پروژه های جهاد کشاورزی شهرستان، ضمن تبریک این ایام با اشاره به نقش تولیدکنندگان بخش کشاورزی در استقلال کشور از واردات و وابستگی به محصولات کشاورزی خارجی گفت: اشتغال پایدار و فراهم شدن زمینه صادرات محصولات کشاورزی و ایجاد ارزش افزوده نیاز به تغییر نوع کشت با توجه به تغییرات آب و هوایی و به ویژه خشکسالی است.

سید عباس دانایی همچنین استفاده بهینه آب در تولیدات کشاورزی را نیازی ضروری امروز کشور دانست و تصریح کرد: دولت در زمینه تخصیص اعتبارات آبیاری تحت فشار هر ساله مبالغی را به وزارت جهاد کشاورزی اختصاص داده و در شهرستان سمنان نیز اعتبارات خوبی در این بخش طی دو سال اخیر هزینه شده است.

وی با اشاره به کاهش نزولات آسمانی و مشکل کم آبی در شهرستان سمنان، صرفه‌جویی و جلوگیری از هدر رفت آب و استفاده بهینه از مبداء تا مقصد آب، را از فواید استفاده از آبیاری قطره ای دانست و خواستار فرهنگ سازی این طرح در بین همه کشاورزان شد.

مدیر جهاد کشاورزی سمنان نیز در این آئین با ارائه گزارشی از طرح های کشاورزی شهرستان گفت: استخر و سیستم آبیاری تحت فشار نواری در مجموع سطح ۱۰ هکتار از اراضی زیر کشت به بهره برداری رسید.

ذوالفقاری تصریح کرد: استفاده بهینه از مصرف آب، افزایش تولید و اشتغالزایی از اهداف سازمان جهاد کشاورزی است که این سازمان نسبت به تحقق آن اهتمام ویژه ای داشته است.

در این مراسم استخر و سیستم آبیاری تحت فشار نواری در سطح سه هکتار با اعتباری بالغ بر ۶۶۹ میلیون ریال در روستای خیرآباد و سیستم آبیاری تحت فشار در سطح ۶.۸ هکتار در حومه فرودگاه سمنان با اعتباری بالغ بر ۵۵۳ میلیون ریال  به بهره برداری رسید.