تاریخ انتشار: ۱۵:۵۱:۵۳, ۱۳ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » چهارمحال بختیاری

تولید ۲۲۰ هزارتن سیب زمینی در چهارمحال وبختیاری

مدیر کل جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری از تولید ۲۲۰ هزار تن سیب زمینی در استان چهارمحال و بختیاری در سالجاری خبر داد.
مدیر کل جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری از تولید ۲۲۰ هزار تن سیب زمینی در استان چهارمحال و بختیاری در سالجاری خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، ذبیح الله غریب با اشاره به تولید ۲۲۰ هزار تن سیب زمینی در استان چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: تولیدسیب زمینی در استان چهارمحال و بختیاری به رشد بالایی رسیده است.

وی ادامه داد: تولید سیب زمینی درسال گذشته ۱۶۵ هزار تن بود که امسال این میزان به ۲۲۰ هزارتن رسیده است.

وی اظهار داشت: در راستای برنامه ریزی دولت و کمک به صادرات سیب زمینی، حدود ۱۰ هزار تن سیب زمینی چهارمحال و بختیاری به کشورهای همسایه از جمله عراق صادر شد.

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: بیش از شش هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری هر ساله به کشت سیب زمینی اختصاص پیدا می کند.

وی اظهار داشت: چهارمحال و بختیاری یکی از مهمترین مراكز تولید سیب زمینی در کشور به شمار می رود و سیب زمینی این استان از کیفیت بالایی برخوردار است.

کشاورزان استان چهارمحال و بختیاری به واسطه داشتن اقلیم سرد بیشتر تمایل به کاشت سیب زمینی دارند که احتمال خسارت در آن کمتر از سایر محصولات کشاورزی است.