تاریخ انتشار: ۱۷:۵۳:۱۹, ۱۲ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » البرز

بیش از 10 هزار کودک در مهد کودک‌های البرز آموزش می‌بینند

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: در حال حاضر 261 مهد کودک در مناطق مختلف استان فعالیت دارند.
مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: در حال حاضر 261 مهد کودک در مناطق مختلف استان فعالیت دارند.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، داریوش برات‌نژاد درحاشیه مراسم زنگ انقلاب  که در مهد کودک آرشین برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر 261 مهد کودک در مناطق مختلف استان فعالیت دارد.

وی ادامه داد: بیش از 10 هزار کودک در این مهد کودک‌ها ثبت‌نام کرده و از برنامه‌های فرهنگی، آموزشی و تفریحی آنها استفاده می‌کنند.

برات‌نژاد تصریح کرد: امروز همزمان با به صدا درآمدن زنگ انقلاب ، طرح غربالگری شنوایی کودکان در دو مهد کودک استان شروع شد.

این مسئول گفت: این طرح با هدف شنوایی‌سنجی کودکان پذیرش شده در مهد کودک‌ها و غربال کودکانی که دارای مشکلات شنوایی هستند، اجرایی می‌شود.

وی افزود: این طرح از امروز به صورت آزمایشی در دو مهد کودک استان آغاز شده و در صورت تامین اعتبار تا پایان سال در10 مهد کودک اجرایی خواهد شد.

برات‌نژاد خاطرنشان کرد: درصورت موفقیت این طرح تا نیمه اول سال 95 تمامی کودکان مهد کودک‌ها  شنوایی‌سنجی خواهند شد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز در ادامه صحبت‌های خود به طرح‌هایی که در دهه فجر افتتاح می‌شوند نیز اشاره کرد و گفت: بهزیستی استان البرز در دهه فجر افتتاح چهار مرکز توانبخشی ، کمپین ژنتیک، چند مرکز نگهداری از معلولان ذهنی و چند مرکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: علاوه بر این، طی این ده روز یک باغ نیز با هدف پرکردن بخشی از اوقات فراغت مددجویان بهزیستی استان در شهرستان نظرآباد افتتاح خواهد شد.

این مسئول افتتاح کلینیک دندانپزشکی مهر مادر را از دیگر برنامه‌های بهزیستی در ایام الله فجر دانست و یادآور شد: این کلینیک به صورت تخصصی اقدام به ارائه خدمات دندانپزشکی به معلولان می‌کند.

برات‌نژاد تصریح کرد: به دلیل شرایط خاص جسمانی و پایین بودن آستانه تحمل درد در معلولان، برای انجام خدمات داندانپزشکی نیاز است که این افراد بیهوش شوند و این کار در اغلب کلینیک‌های دانپزشکی مقدور نیست .

وی افزود: کلینیک مهر مادر، اولین کلینیکی است که به طور ویژه به معلولان خدمات‌رسانی می‌کند .

مدیرکل بهزیستی استان البرز در پایان گفت: آنچه بیان شد تنها بخشی از طرح‌هایی است که در دهه فجر به افتتاح می‌رسند و بهزیستی استان البرز یکی از اداراتی است که بیشترین تعداد افتتاح پروژه را در این ایام دارد.