تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲:۳۶, ۱۲ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » اصفهان

افتتاح مرکز توانبخشی بیماران «ام اس» در اصفهان

رئیس جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: به مناسبت ایام الله دهه فجر، مرکز توانبخشی بیماران «ام اس» در اصفهان افتتاح می‌شود.
رئیس جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: به مناسبت ایام الله دهه فجر، مرکز توانبخشی بیماران «ام اس» در اصفهان افتتاح می‌شود.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، محسن مومنی اظهار داشت: افتتاح مرکز توانبخشی بیماران «ام اس» در استان اصفهان و تخفیف ویژه به مددجویان توانبخشی در مورد خدمات فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتاردرمانی، شنوایی سنجی، اورتز، پروتز و کفش طبی، از برنامه های معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان اصفهان در دهه مبارک فجر است.

وی همچنین با اشاره به برنامه‌های جوانان هلال احمر در این هفته عنوان کرد: برگزاری مرحله استانی ششمین المپیاد فرهنگی ـ ورزشی ویژه اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، فراخوان عضویت اعضا توسط واحد جوانان، برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همراه با خاطره گویی پیشکسوتان انقلاب، برپایی ایستگاه‌های فرهنگی، برگزاری مسابقات کتابخوانی با موضوع انقلاب اسلامی و سازماندهی اعضا برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن از جمله برنامه‌های معاونت جوانان در این دهه است.

رئیس جمعیت هلال احمر استان اصفهان اعلام کرد: عطر افشانی، غبار روبی و گلباران مزار مطهر شهدا، بازدید از خانواده‌های معظم شهدای جمعیت هلال احمر از دیگر برنامه‌های دهه فجر در هلال احمر استان اصفهان است.

وی گفت: به منظور نکوداشت سی و هفتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، هلال احمر استان در حوزه ستادی و ۲۶ شعبه این جمعیت برنامه های متنوع فرهنگی، امدادی، آموزشی و ورزشی را اجرا خواهد کرد.

مومنی افزود: پوشش امدادی راهپیمایی  ۲۲ بهمن، اجرای مانورهای امدادی، اجرای مسابقات کشوری امداد و نجات در رشته‌های آوار و ارتفاع، اجرای دوره‌های بازآموزی امداد و نجات نجاتگران پایگاه‌های بین‌شهری از جمله برنامه‌های معاونت امداد و نجات در این ایام است.

وی تصریح کرد: در حوزه داوطلبان اعزام کاروان سلامت به مناطق محروم، اجرای طرح نیابت با رویکرد پیشگیری و سلامت، برپایی چادرهای سلامت و انجام تست قند و کنترل فشار خون برای مراجعان، توسعه و گسترش روند جذب حامیان سلامت با عنوان پنجره‌های امید، شرکت داوطلبان در طرح اهدای خون، اهدای زندگی و عضوگیری از عموم مردم بخشی از برنامه‌های این حوزه در دهه فجر است.

رئیس جمعیت هلال احمر استان اصفهان با بیان اینکه در دهه فجر، اسلام تولدی دوباره يافت و این دهه در تاریخ ایران، نقطه‌ای تعیین كننده و بی‌مانند به شمار می‌رود، گفت: نهضت آرمان خواهی و استقلال طلبی مردم شریف ایران اسلامی به رهبری امام راحل و با الهام از آموزه‌های ناب اسلام راستین، از بزرگ‌ترین حوادثی است که هرگز از حافظه تاریخی این مرز و بوم پاک نخواهد شد.