تاریخ انتشار: ۱۷:۳۴:۵۰, ۱۲ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » آذربایجان غربی

برگزاری۴۰۰ عنوان برنامه آموزشی در آذربایجان غربی

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر، بیش از ۴۰۰ عنوان برنامه ویژه این ایام در مدارس و ادارات آموزش و پرورش استان اجرا خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر، بیش از ۴۰۰ عنوان برنامه ویژه این ایام در مدارس و ادارات آموزش و پرورش استان اجرا خواهد شد.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، فریدون سیدمصطفوی در نشست خبری بصیریت افزایی، امیدآفرینی، همدلی و همزبانی و خودباوری را چهار رویکرد اصلی برنامه های دهه فجر برشمرد و افزود: بازخوانی آرمانهای انقلاب، تبیین هویت فرهنگی انقلاب، تشریح ضرورت حضور شکوهمند در انتخابات، نمایش جلوه های کارآمدی نظام جمهوری اسلامی در زمینه های مختلف، تبیین نهضت علمی کشور پس از انقلاب، تبیین نقش رهبری در هدایت جامعه و تقویت اعتماد به نفس ملی از جمله محورهای ویزه برنامه های دهه فجر در مدارس خواهد بود.

وی ادامه داد: زنگ انقلاب همزمان با سراسر کشور فردا ۱۲ بهمن در ۵ هزار و ۴۳۷ مدرسه استان نواخته خواهد شد و آیین نمادین استانی نیز با حضور استاندار آذربایجان غربی و نماینده ولی فقیه در استان در دبیرستان شاهد آهندوست برگزار خواهد شد.

سید مصطفوی با اشاره به وجود ۱۴۳ شهید معلم و ۷۷۷ شهید دانش آموز در استان گفت: تجلیل از خانواده های شهدا در طول دهه فجر و غبارروبی مزار شهدا در روز ۱۵ بهمن صورت خواهد گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اضافه کرد: به جهت خدمت رسانی به ۳۰ هزار دانش آموز استان و ۵۰ هزار دانش آموزان میهمان از استانهای آذربایجان شرقی و اردبیل در قالب کاروانهای راهیان نور، همایش تقدیر و تجلیل از تلاشگران راهیان نور، روز ۱۹ بهمن در محل کانون بسیج ارومیه برگزار خواهد شد.

وی یاد آور شد: برگزاری نمایشگاه های تاریخ انقلاب در مدارس، اجرای سرود همگانی ۱۳۵۷ نفره همسرایان فجر در روز ۲۲ بهمن، اجرای جشنواره غذاهای سنتی در مدارس، برگزاری جنگ های شادی در مدارس و ادارات آموزش و پرورش، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و ورزشی، حضور پرشور دانش آموزان و فرهنگیان  در نمازهای جمعه، برگزاری نشستهای معرفتی با حضور اشخاص صاحب نظر انقلاب در مدارس و افتتاح پروژه های عمرانی آموزش و پرورش از جمله برنامه ها دهه فجر در استان خواهد بود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز در این نشست گفت: جشنواره تجارت برتر در راستای ترویج و توسعه اندوخته های تجربی وتربیتی همکاران در حوزه فعالیتهای اثر بخش تربیتی برگزار می شود.

وقدرت الله قاسمی با بیان اینکه ایجاد زمینه مناسب برای تبادل تجارت وبهره گیری از توانمندی های همکاران رااز اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد و عنوان کرد: همه همکاران صاحب گنجینه های بلند آموزشی وتربیتی هستند که در طول سال ها خدمت کسب کرده اند که برگزاری این جشنواره ها بستری مناسب برای تبادل تجارت ارزشمند تربیتی می باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش آذربایجان غربی همکاران تا ۲۵ اسفند ماه سال جاری فرصت دارند که تجارت خود را به صورت مکتوب به معاون پرورشی وتربیت بدنی مناطق تحویل دهند.