تاریخ انتشار: ۱۵:۵۴:۵۸, ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » اصفهان

پوشش بهداشتي 1.2 ميليون حاشيه‌نشين در استان اصفهان

استاندار اصفهان گفت: 1.2میلیون نفر از جمعیت پنج میلیونی استان تحت پوشش پايگاه‌ها و مراكز سلامت قرار مي‌گيرند.
استاندار اصفهان گفت: 1.2میلیون نفر از جمعیت پنج میلیونی استان تحت پوشش پايگاه‌ها و مراكز سلامت قرار مي‌گيرند.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، رسول زرگرپور در آیین افتتاح 151 پایگاه و مرکز سلامت در محله‌های حاشیه‌نشین استان اصفهان اظهار کرد: بعد از گذشت دو سال از آغاز خدمت دولت تدبیر و امید بخش اعظمی از مطالبات مردم به منصه ظهور رسیده است که یکی از آن‌ها طرح تحول نظام سلامت است.

وی با اشاره به اینکه در علوم پزشکی اصفهان در بحث بهداشت و درمان پروژه‌های متنوعی صورت می‌گیرد، گفت: براساس آمارها ظرف دو سال گذشته بیش از 9 هزار میلیارد ریال در استان برای طرح سلامت و 150 میلیارد تومان در بخش بهداشت هزینه شده است.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه افتتاح 151 پایگاه و مرکز سلامت در محله‌های حاشیه نشین شهر اصفهان ابعاد متنوعی به خصوص برای حاشیه نشین‌ها دارد، اضافه کرد: افرادی که خدمت به آن‌ها به عنوان ارزش‌ نظام است، تحت پوشش اين طرح قرار مي‌گيرند که اصلی‌ترین و مهم‌ترین هدف طرح تحول نظام سلامت است.

وی با اشاره به اينكه150 واحد از پایگاه‌های بهداشتی 1.2 میلیون نفر از جمعیت پنج میلیونی استان تحت پوشش قرار مي‌دهد، ادامه داد: ارائه خدمات بهداشتی در اين پايگاه‌ها توسط شرکت‌های متخصص انجام می‌شود تا با برون سپاري ارايه خدمت دولت كوچكتر شود.