تاریخ انتشار: ۱۵:۴۶:۳۰, ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » آذربایجان شرقی

تخصیص ۸.۸ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه مشاغل خانگی اهر

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اهر گفت: هشت میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال اعتبار برای توسعه مشاغل خانگی اهر اختصاص یافته است.
 رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اهر گفت: هشت میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال اعتبار برای توسعه مشاغل خانگی اهر اختصاص یافته است.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، زین العابدین امامی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اهر با اشاره به تخصیص هشت میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال اعتبار برای توسعه مشاغل خانگی این شهرستان اظهار داشت:  اخیراً بانک صادرات صادر کرده مبنی بر پرداخت حداقل ۲۵ درصد اعتبار بوده و این بانک را موظف می کند تا این درصد را پرداخت کند.

وی در ادامه افزود: سه میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال از کل اعتبار مشاغل خانگی شهرستان اهر سهم بانک صادرات بوده که با همکاری کارشناسان دستگاه های اجرایی متقاضیان تسهیلات مشاغل خانگی به بانک های عامل معرفی شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اهر بابیان اینکه تاکنون بانک ملی برای ۱۶ طرح کمیته امداد اهر تسهیلات پرداخت کرده است، افزود: متاسفانه برای مابقی تسهیلات مشاغل خانگی امکان پرداخت وجود نداشته و بانک صادرات مطرح کرده که تاکنون ابلاغیه ای در خصوص پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به این بانک صادر نشده است.


وی سپس ادامه داد: نامه ای که اخیراً بانک صادرات صادر کرده مبنی بر پرداخت حداقل ۲۵ درصد اعتبار بوده و این بانک را موظف می کند تا این درصد را پرداخت کند.

امامی با اشاره به اینکه اعتبار تخصیص یافته برای توسعه مشاغل خانگی در اهر حالت شناور داشته و امدیواریم با همکاری بانک های عامل این تسهیلات تا پایان سال جاری برای متقاضیان پرداخت شود، گفت: اگر دستگاهی نتواند این اعتبارات را جذب کند با دستور فرماندار این اعتبار در بین سایر دستگاه های اجرایی شناور باشد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اهر بابیان اینکه اهر در طی سال گذشته به دلیل جذب اعتبارات از حالت شناور رتبه نخست را کسب کرده است، گفت: روند ارائه تسهیلات برای کسانی که می خواهند اشتغال ایجاد کنند تسهیل شود.

پرداخت ۹۴ فقره تسهیلات اشتغالزا در شهرستان اهر

رئیس بانک ملی شعبه مرکزی شهرستان اهر نیز در این جلسه گفت: تاکنون ۹۴ فقره تسهیلات مشاغل خانگی و خوداشتغالی توسط بانک ملی در شهرستان اهر پرداخت شده که در بخش مشاغل خانگی ۲۰ فقره تسهیلات توسط بانک ملی شعبه اهر پرداختی داشتیم و از این تعداد ۱۶ مورد از سوی کمیته امداد شهرستان اهر معرفی شده و تا این لحظه ۱۲ فقره پرداخت شده است.

صفر شیری با اشاره به این که هشت مورد تسهیلات که از طریق میراث فرهنگی، جهادکشاورزی، صنعت و معدن معرفی شده و وام آنها پرداخت شده است، افزود: همچنین در بخش خوداشتغالی ۷۴ فقره تسهیلات پرداخت کردیم که ۴۴ مورد از کمیته امداد و ۳۰ مورد از طریق اداره بهزیستی معرفی شده بود.

وی ادامه داد: برای متقاضیان خوداشتغالی کمیته امداد اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و برای طرح های اداره بهزیستی حدود سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات خوداشتغالی پرداختی داشته ایم و هیچگونه دغدغه ای در پرداخت تسهیلات برای متقاضیان نداریم.

رئیس بانک ملی شعبه مرکزی شهرستان اهر در پایان گفت: اعتباری که بصورت مصوب به بانک ملی ارائه شده پرداختی ها تنها محدود به پایان سال جاری نبوده و چنانچه مصوبه دیگری اگر حتی تا نیمه سال آینده نیز طول بکشد، قابل پرداخت است و محدودیت زمانی برای پرداخت تسهیلات در زمینه مشاغل خانگی و یا خود اشتغالی نداریم.