تاریخ انتشار: ۱۴:۴۶:۳۶, ۸ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » مرکزی

امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد ساوه و استاندارد استان مرکزی

در حاشیه برگزاری همایش ملی مهندسی صنایع در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه، تفاهم‌نامه مشترک همکاری بین این دانشگاه و اداره کل استاندارد استان مرکزی به امضای روسای این دو مجموعه رسید.
در حاشیه برگزاری همایش ملی مهندسی صنایع در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه، تفاهم‌نامه مشترک همکاری بین این دانشگاه و اداره کل استاندارد استان مرکزی به امضای روسای این دو مجموعه رسید.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در جریان امضای این تفاهم‌نامه گفت: این تفاهم‌نامه در راستای گسترش همکاری‌های علمی، فنی و پژوهشی در زمینه تدوین استانداردهای مورد نیاز به امضا رسید.

مجید گندمکار استفاده بهینه از توانمندی‌های علمی، فنی، آموزشی و پژوهشی طرفین و بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌های موجود برای برطرف کردن نیازهای متقابل را مهم‌ترین هدفی دانست که این تفاهم‌نامه به دنبال آن است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر این دانشگاه با برخورداری از 200 عضو هیئت علمی و نیز 150 تا 180 استاد حق‌التدریس به فراخور نیاز از ظرفیت بالای علمی و پژوهشی برخوردار است، افزود: تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان که از منویات مقام معظم رهبری است و همکاری دانشگاه با صنعت و عدم وابستگی به شهریه که از تاکیدات مقام عالی دانشگاه آزاد است، با تقویت ارتباطات و هم‌افزایی و برطرف کردن نیازهای متقابل جامعه دانشگاهی با صنعت و مجموعه استاندارد محقق می‌شود.

 مدیرکل استاندارد استان مرکزی نیز گفت: امضای تفاهم‌نامه استاندارد با دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه به عنوان چهارمین دانشگاه در سطح استان مرکزی صورت می‌گیرد.

ساحل سها افزود: تدوین استانداردهای ملی به عنوان یک سند جامع و فراگیر بیانگر ظرافت کار استاندارد است و عملکرد دقیق جز در سایه تحقیق صورت نگرفته و توسعه بدون آن امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی بیان کرد: این تفاهم‌نامه به منظور بهره‌گیری از پتانسیل‌های موجود دانشگاه‌ها در راستای استفاده از عناوین توسعه محور در پایان‌نامه‌های دانشجویی به امضا رسید.

وی با اشاره به بازگشایی دفتر توسعه‌ای استانداردهای پژوهش محور اظهار کرد: بازگشایی این دفتر به منظور کاربردی کردن آن در راستای ارتقاء سلامت مصرف‌کنندگان و بهره‌مندی از توان، دانش و تخصص دانشگاهیان، جزو اولویت‌های مجموعه استاندارد است.