تاریخ انتشار: ۱۴:۴۱:۲۱, ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » مازندران

ضرورت شناسایی تهدیدات تولید کشاورزی در مازندران

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت:در مازندران به دلیل تولید گسترده مواد غذایی و کشاورزی باید تهدیدات و آسیب‌های کشاورزی شناسایی شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت:در مازندران به دلیل تولید گسترده مواد غذایی و کشاورزی باید تهدیدات و آسیب‌های کشاورزی شناسایی شود.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، علیرضا یونسی در جلسه شورای پدافند غیر عامل استان مازندران در ساری گفت: پدافند غیر عامل گرچه یک پدیده طولانی مدت در تاریخ بشر است اما با توجه به گذر زمان تنوع طلبی آن در استفاده از ابزار علمی بیشتر شده است.

وی افزود: پدافند در مفهوم عام خود دفاع است و دفاع جزئی از زندگی اجتماعی است بنابراین پرداختن به این مهم هم یک اقدام عقلی و هم اقدام شرعی است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با تاکید بر اینکه باید به این بیندیشیم که در آینده چه تهدیداتی استان را آسیب پذیر می‌کند، تصریح کرد: امروز در همه خانه ها باز است و این امواج اینترنتی وارد خانواده های مردم شدند و هر چند سپاه و نیروی انسانی فعالیت های زیادی انجام می دهند باید در استان ادارات نیز به آن بپردازند.

وی با تاکید بر استفاده از علم روز در پدافند غیر عامل، افزود: ما در استانی هستیم که تولیدات مواد غذایی ویژه داریم اما آسیب های زیادی متوجه کشاورزان و باغداران می شود از این رو باید برای مقابله با آنها همه احتمالات را در نظر بگیریم و راهکارهایی را ارایه کنیم.

یونسی گفت: باید 2 تا 5 درصد از بودجه استانداری به بخش پدافند غیرعامل اختصاص یابد.