تاریخ انتشار: ۱۴:۳۹:۰۹, ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » مازندران

مازندران دومین مگاپارک علم و فناوری کشور معرفی شد

رئیس پارک علم و فناوری مازندران گفت: برای تجاری‌سازی و گسترش صنعت هوانوردی در استان معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری پس از یزد پارك علم و فناوری مازندران را به عنوان دومین مگاپارك كشور معرفی كرده است.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران گفت: برای تجاری‌سازی و گسترش صنعت هوانوردی در استان معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری پس از یزد پارك علم و فناوری مازندران را به عنوان دومین مگاپارك كشور معرفی كرده است.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، علی معتمدزادگان در نشست خبری جشنواره هوانوردی سیمرغ در ساری گفت: امسال به مناسبت دهه فجر اتفاق متفاوتی رخ می‌دهد که آن برگزاری نخستین جشنواره هوانوردی استان است كه در شهرستان سیمرغ برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره یادواره شهدای پروازی استان همچون شهید كشوری و شهید ذبیحی است که ظرفیت‌های شهرستان سیمرغ به دلیل وجود دانشگاه علمی كاربردی "سكان" و مركز رشد سیمرغ در این زمینه موثر خواهند بود.

رئیس پارك علم و فناوری استان مازندران با اشاره به برگزاری فن بازار در حاشیه جشنواره هوانوردی افزود: در این فن بازار 10 ایده نوآورانه قابل سرمایه گذاری و وارد شدن به كسب و كار هوایی پذیرش شده است و در حاشیه این جشنواره ارائه می‌شود و در مراسم اختتامیه از برگزیدگان ایده‌های نو تقدیر خواهد شد.

معتمدزادگان ادامه داد: در مراسم اختتامیه كه در دانشگاه مازندران برگزار می‌شود در همایشی از خانواده های شهدای پروازی استان تقدیر و همچنین در این جشنواره معاونین علم و فناوری ریاست جمهوری و مسئولینی از وزارت علوم نیز حضور خواهند داشت.

وی با تاكید بر این كه پارك علم و فناوری مازندران به عنوان دومین مگا پارك كشور معرفی شده است، تصریح كرد: استان مازندران به دلیل داشتن 8 گروه تخصصی در خصوص صنعت هوانوردی همچون تولید پهباد، هاوركرافت، ابزار های پرنده آموزشی و برق و الكترونیك مرتبط با هوا و فضا و به دلیل تامین زیرساخت ها برای تجاری‌سازی و گسترش صنعت هوانوردی در استان معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری پس از یزد پارك علم و فناوری مازندران را به عنوان دومین مگاپارك كشور معرفی كرده است.

رئیس پارك علم و فناوری استان مازندران بااشاره به اینکه معاونت علم و فناوری در راستای توسعه زیرساخت های مختلف برنامه‌ریزی می‌کند و این ستاد می‌تواند در تجهیز فضاهای آزمایشگاهی و كارگاهی و همچینی مدرسه كسب و كار هوایی كمك می‌کند، عنوان کرد: امیدواریم مدرسه كسب و كار هوانوردی در سیمرغ راه‌اندازی خواهد شد.

معتمدزادگان با بیان اینكه مركز رشد سیمرغ یك بخش خصوصی است، ادامه داد: برای كاهش بار مالی دولت در ایجاد مراكز رشد توجه خاصی به بخش خصوصی شده است و برگزاری این جشنواره با حداقل حضور بخش دولتی انجام خواهد شد.

وی با تاكید بر اینكه مازندران را با دریا، جنگل و گردشگری می شناسند، گفت: هوانوری می‌تواند در خدمات شهری، امداد ونجات و حمل و نقل به عنوان قطب صنعت هوانوردی كشور معرفی شود و این جشنواره می تواند یك مانور برای یخش خصوصی و مسئولین استان باشد تا از این فرصت استفاده كرده و موجب رونق كسب و كار استان شود.