تاریخ انتشار: ۱۴:۲۳:۵۲, ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کهکیلویه و بویراحمد

عضویت 400 خانوار دیشموکی در صندوق بیمه روستائیان و عشایر

مدیر عامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد از عضویت 400 خانوار دیشموکی در این صندوق خبر داد و گفت: سردو بیشترین آمار بیمه‌شدگان را در بین مناطق دیشموک دارد.
مدیر عامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد از عضویت 400 خانوار دیشموکی در این صندوق خبر داد و گفت: سردو بیشترین آمار بیمه‌شدگان را در بین مناطق دیشموک دارد.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، عیسی کریمی اظهار کرد: بیمه روستائیان و عشایر قریب به 11 سال است که فعالیت خود را در کشور شروع کرده و در منطقه دیشموک نیز از سال 84 فعالیت این صندوق شروع شده و تا به امروز قریب به 17 هزار و 300 خانوار بیمه شده در سطح استان وجود دارد.

مدیر عامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در منطقه دیشموک 400 خانوار تحت پوشش بیمه صندوق روستائیان و عشایر درآمده که از این تعداد سه خانوار مستمری‌بگیر هستند.

وی در ادامه گفت: انتظار می‌رود که شهروندان دیشموکی به عنوان یکی از شهرهای 20 هزار نفری استان اقدام به ثبت‌نام در این صندوق بیمه نمایند تا از مزایای خوب این صندوق برخوردار گردند.

کریمی گفت: افراد تحت پوشش بیمه صندوق روستائیان و عشایر می‌توانند از چهار مزیت اصلی و خوب این صندوق از جمله بحث مستمری بازنشستگی، مستمری از کارافتادگی، مستمری بازماندگان و از همه مهم‌تر برای جوانان بحث سابقه و انتقال سوابق بیمه‌ای که از مزایای خوب این صندوق است استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حمایت دولت از بیمه روستائیان و عشایر با سهم 70 به 30 در این بخش همه افراد می‌توانند از این یارانه دولت در بحث بیمه روستایی و عشایری استفاده کنند.

این مسئول با بیان اینکه صندوق بیمه روستائی و عشایری بدون سقف سنی از همه افراد نام‌نویسی خواهد کرد عنوان کرد: در منطقه دیشموک علی‌رغم تحت پوشش بودن 400 خانوار در بیمه روستائی و عشایری سه خانوار در حال مستمری‌بگیر داریم که امیدواریم در سال‌‌های آتی به‌واسطه تغییر و تحولی که در حوزه مستمری‌بگیرها و تعهدات صندوق ایجاد می‌شود این تعداد افزایش چشمگیری داشته باشد.

کریمی اذعان کرد: روستای سردو در منطقه دیشموک بیشترین آمار ثبت‌نام و بیمه‌شدگان را به خود اختصاص داده که مشارکت مردم راه توسعه و پیشرفت در منطقه است که قطعا هم عزیزان با این دغدغه که بتوانند در آینده تامین معیشت بشوند استفاده کنند.

وی تصریح کرد: آنچه که امروز در بهزیستی در حال اتفاق است و با توجه به اینکه دو نهاد حمایتی بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی در سطح کشور وجود دارد، تفاهمنامه‌ای فی‌ ما بین صندوق بیمه روستائیان و عشایر، کمیته امداد و بهزیستی بسته شد که امروز تمام زنان سرپرست خانوار بهزیستی با این تفاهمنامه تحت پوشش بیمه روستائیان و عشایر قرار خواهد گرفت و بهزیستی کشور حق بیمه آنها را پرداخت می‌کند و طی همین تفاهنامه تعدادی از افراد تحت پوشش کمیته امداد نیر زیر چتر بیمه صندوق روستائیان و عشایر قرار خواهند گرفت.