تاریخ انتشار: ۱۴:۱۵:۵۵, ۹ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کردستان

گردشگری بهترین ظرفیت برای توسعه کردستان

رئیس اتاق بازرگانی سنندج گفت: گردشگری بهترین ظرفیت برای رسیدن به توسعه همه جانبه استان کردستان به شمار می رود.
رئیس اتاق بازرگانی سنندج گفت: گردشگری بهترین ظرفیت برای رسیدن به توسعه همه جانبه استان کردستان به شمار می رود.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، سید کمال حسینی در جلسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی سنندج اظهار داشت: کردستان ظرفیت های متعددی در اختیار دارد و به همین دلیل باید از تمامی این ظرفیت ها به بهترین شکل ممکن بهره برداری شود.

وی افزود: در استان کردستان زیرساختی برای حوزه گردشگری فراهم نشده است و تنها می توان با جذب گردشگر و معرفی پتانسیل های گردشگری استان برای جوانان اشتغال زایی کرد که این مهم نیز نیازمند همفکری و هم افزایی میان دولت و بخش خصوصی است.

رئیس اتاق سنندج عنوان کرد: متاسفانه به خاطر تک محصولی بودن اقتصاد ایران و تکیه بر نفت در سالهای گذشته هیچگاه به صنعت گردشگری به عنوان یک ظرفیت توجه نشده است در حالی که با یک برنامه ریزی دقیق می توان بخش بزرگی از اقتصاد کشور را با اشتغال زایی درست به این صنعت اختصاص داد.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک اجرای برجام و پایان تحریم های اعمال شده بر ملت ایران، گفت: سالهای تحریم شرایط بسیار دشواری را برای مردم ایران و کردستان رقم زد و اکنون با لغو آن ها بدون شک یک تحول اقتصادی را شاهد خواهیم بود.

وی افزود: امیدواریم لغو تحریم ها فضای مناسب و قابل قبولی را برای فعالیت اقتصادی در کشور ایجاد کند، خوشبختانه با پتانسیلی که استان کردستان در زمینه گردشگری دارا است انتظار می رود کردستان یکی از میزبان های ویژه برای گردشگران خارجی باشد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن سنندج یادآور شد: اتاق سنندج آمادگی دارد تا در حوزه های مختلف با مدیران و مسئولان دولتی ارتباط مناسبی داشته باشد تا زمینه برای توسعه هر چه بهتر این استان در تمامی بخش ها فراهم شود.

وی گفت: بهره برداری از ظرفیت های در اختیار بخش خصوصی و مشارکت دادن آنها از سوی دولت در این بخش یک نیاز لازم و ضروری است.