تاریخ انتشار: ۱۴:۱۳:۴۳, ۹ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کردستان

اتمام پروژه سالن ۶۰۰۰ نفری کردستان از اولویت‌های مهم است

استاندار کردستان از سالن سرپوشیده ۶ هزار نفری به عنوان مهم ترین پروژه نیمه تمام ورزشی استان یاد کرد و گفت: ساخت و اتمام این سالن از اولویت های این استان به شمار می رود.
 استاندار کردستان از سالن سرپوشیده ۶ هزار نفری به عنوان مهم ترین پروژه نیمه تمام ورزشی استان یاد کرد و گفت: ساخت و اتمام این سالن از اولویت های این استان به شمار می رود.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، عبدالمحمد زاهدی در دیدار معاون فنی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، اظهار داشت: بیشتر استان های کشور برای برگزاری مسابقات ملی خود از یک سالن ورزشی سرپوشیده ۶ هزار نفری بهره مند هستند.

وی افزود: مدت زمان احداث سالن ورزشی سرپوشیده ۶ هزار نفری طولانی شده و این امر در اذهان عمومی مشکلات عدیده ای را برای مسئولان استان به‌وجود آورده است.

وی به نقش تاثیر گذار این پروژه در ورزش استان کردستان اشاره کرد و گفت: سالن ۶ هزار نفری یک پروژه مهم در استان به شمار می رود که مسئولان شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در راستای توجه به ورزش این منطقه در احداث آن تسریع کنند.  

استاندار کردستان عنوان کرد: بهبود فضاها و اماکن ورزشی یکی از دغدغه‌ها و اولویت‌های اصلی کردستان است که امید داریم با افتتاح و بهره‌برداری از آنها سرانه فضای ورزشی در استان ارتقاء یابد.

محمد عباسی معاون فنی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در این دیدار عنوان کرد: انتظارات جامعه ورزشی و افکار عمومی استان را برای تکمیل پروژه ۶ هزار نفری را درک می‌کنیم و احداث آن را در اولویت قرار خواهیم داد.

عباسی از اتمام پروژه ۶ هزار نفری سنندج در شهریور ماه سال ۹۵ خبر داد و گفت: با تزریق اعتیار ۷ میلیارد تومانی در سال آینده می توانیم شاهد پیشرفت و افتتاح آن باشیم.

در ادامه حامد جولائی مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان از حضور مسئولان شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: زمان ساخت پروژه ۶ هزار نفری ۱۱ ساله شده است که این مسئله قابل تامل بوده و جای نگرانی دارد.

جولائی از نبود یک سالن مطلوب برای برگزاری مسابقات رسمی و کشوری انتقاد کرد و گفت: وضعیت فعلی اماکن ورزشی استان در شأن و جایگاه جوانان کردستان نیست.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان افزود: شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در استان کردستان ۱۴ پروژه از منابع ملی در دست اجرا داشت که تاکنون از این تعداد استخر سرپوشیده مریوان، سالن ورزشی سقز و بانه، خانه بسکتبال، مجموعه ورزشی ۱۲ و ۱۵ هزار نفری و مجموعه ورزشی جانبازان و معلولان سنندج به بهره‌برداری رسیده است.