تاریخ انتشار: ۱۴:۱۱:۱۰, ۹ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » قم

قم پایگاهی برای سینمای اخلاقی کشور است

مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران گفت: قم پایگاهی برای سینمای اخلاقی کشور و شاخصی برای فرهنگ ایرانی بوده که تأثیر بسیاری بر فضای سینمای کشور گذاشته است.
مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران گفت: قم پایگاهی برای سینمای اخلاقی کشور و شاخصی برای فرهنگ ایرانی بوده که تأثیر بسیاری بر فضای سینمای کشور گذاشته است.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، فرید فرخنده‌کیش، در مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره فیلم، عکس و فیلمنامه استان قم که در سالن شهید آوینی برگزار شد، اظهار داشت: فضای فرهنگی خوبی در قم حاکم شده است.

وی با بیان اینکه انجمن سینمای جوان قم بسیار فعال است، گفت: توانایی هنرمندان قمی را نباید دست کم گرفت؛ این سرزمین هنرمندان ارزشی را پرورش داده است و باید بیشتر به این شهر توجه شود.

مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران، هنر را مهم‌ترین ابزار معرفی تمدن و فرهنگ دانست که باید در خدمت اهداف عالی نظام به کار گرفته شود و افزود: نقش سینما در این فرهنگ‌سازی دارای اهمیت است.

رسانه توان مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی را دارد

وی تصریح کرد: رسانه توان مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی را دارد و امروز دشمن با استفاده از ابزار رسانه علیه نظام اسلامی فعالیت گسترده‌ای را شروع کرده است.

فرخنده‌کیش بیان کرد: قم پایگاهی برای سینمای اخلاقی کشور و شاخصی برای فرهنگ ایرانی بوده که تأثیرات بسیاری بر فضای سینمای کشور گذاشته است.

وی به شرایط نابسامان فیلم‌سازان در قم طی سال‌های اخیر اشاره کرد و افزود: بسیاری از هنرمندان به دلیل مهیا نبودن شرایط تولید مجبور به ترک قم شدند.

مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران تصریح کرد: امیدواریم با هم افزایی مسئولان شرایط تولید هنر در قم روز به روز مهیاتر شود.