تاریخ انتشار: ۱۴:۰۶:۳۶, ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کرمانشاه

کرمانشاه میزبان اولین جشنواره سازه‌های ماکارونی دانشگاه‌های پیام‌نور

رییس دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه از برگزاری اولین جشنواره سازه‌های ماکارونی دانشگاه‌های پیام‌نور سراسر کشور در کرمانشاه خبرداد.
رییس دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه از برگزاری اولین جشنواره سازه‌های ماکارونی دانشگاه‌های پیام‌نور سراسر کشور در کرمانشاه خبرداد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، دکتر محسن سعیدی پور در نشست خبری برگزاری اولین جشنواره سازه‌های ماکارونی دانشگاه‌های پیام‌نور اظهارکرد: اولین دوره جشنواره کشوری سازه‌های ماکارونی دانشگاه‌های پیام نور کشور، 13 تا 15 بهمن به میزبانی دانشگاه پیام نور کرمانشاه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: فراخوان برگزاری این جشنواره از تیرماه امسال در سطح دانشگاه‌های پیام نور سراسرکشور داده شد که در نهایت 28 تیم برای حضور در این جشنواره اعلام آمادگی کردند.

دبیر اولین جشنواره سازه‌های ماکارونی دانشگاه‌های پیام‌نور کشور گفت: برای شرکت در این جشنواره از سوی 28 تیم یاد شده 100 سازه ماکارونی ارسال شده که هم اکنون در قرنطینه جشنواره قرار دارند.
سعید پور خاطرنشان کرد: در این جشنواره و در قالب این 28 تیم 130 دانشجو مشارکت دارد.

وی یادآور شد: این جشنواره در چهار گرایش راندمانی، سازه‌های سنگین، معماری و جکت نفتی برگزار می‌شود و داوری آن نیز بر عهده انجمن تخصصی ایران خرپا است.

رییس دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه در توضیح گرایش‌های این جشنواره گفت: منظور از گرایش راندمان سازه‌ای است که با توجه به وزنش بتواند بیشترین بار را تحمل کند و منظور از گرایش سنگین سازه‌هایی است که یک کیلوگرم وزن داشته باشند اما تحمل بار آنها بیشتر باشد. همچنین منظور از گرایش معماری سازه‌های ماکارونی دارای زیبایی سازه است و در نهایت منظور از گرایش جکت نفتی سازه‌هایی است که بتوانند بیشتر از یک دقیقه 100 کیلو وزنه را تحمل کنند.

سعیدی پور اظهارکرد: هدف از برگزاری این جشنواره آموزش مهارتی رشته‌هایی همچون عمران، مهندسی صنایع و دیگر رشته‌های فنی است که دانشجویان با استفاده از سازه‌های ماکارونی بتوانند الگوهایی برای دنیای واقعی ترسیم کنند.
وی خاطرنشان کرد: در مراسم اختتامیه این جشنواره دکتر نجفی برزگر معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور کشور حضور خواهد یافت.