تاریخ انتشار: ۱۷:۳۲:۵۶, ۸ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » قزوین

راه‌اندازی بخش رادیوتراپی در قزوین

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین با اشاره به مهمترین نیازهای بیماران مراکز آموزشی و درمانی این استان در بخش رادیوتراپی گفت: امیدواریم با حمایت خیران این بخش در مرکز آموزشی و درمانی ولایت راه‌اندازی شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین با اشاره به مهمترین نیازهای بیماران مراکز آموزشی و درمانی این استان در بخش رادیوتراپی گفت: امیدواریم با حمایت خیران این بخش در مرکز آموزشی و درمانی ولایت راه‌اندازی شود.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، محمدمهدی یوسفی با اشاره به وجود ظرفیت‌های خیران استان قزوین اظهار کرد: این استان ظرفیت‌های مناسبی را در بخش خیران به خود اختصاص می‌دهد که به دلیل عدم تبلیغات مناسب نتوانستیم جزو استان‌های پیشرو در استفاده از این ظرفیت‌ها عمل کنیم.

وی ادامه داد: حمایت‌های مناسبی از سوی خیران استان قزوین در حوزه پزشکی صورت گرفته است که از موارد آن می‌توان به حمایت این خیران در راه‌اندازی بخش رادیوتراپی در یکی از مراکز آموزشی و درمانی این استان در آینده‌ای نزدیک اشاره کرد.

* وجود زیرساخت‌های نامناسب در بخش درمان مراکز آموزشی و درمانی قزوین

معاون توسعه مدیریت و برنامه علوم پزشکی استان قزوین به بیان وضعیت بخش‌های درمانی مراکز آموزشی و درمانی این استان اشاره و بیان کرد: با وجود قدمت طولانی مدت و 50 ساله استان قزوین در بخش‌ خدمات‌دهی بخش‌های درمان، در حال حاضر تمام مراکز آموزشی و درمانی به غیر از مرکز آموزشی و درمانی ولایت، زیرساخت‌های فیزیکی مناسبی را در بخش درمان به خود اختصاص نمی‌دهد.

یوسفی، سهم استان قزوین در وجود تخت‌های بیمارستانی را یک‌ هزار تخت دانست و اضافه کرد: برای ساخت یک تخت بیمارستانی، به هزینه‌ای معادل 500 میلیون تومان نیازمند است که افزایش تخت‌ها را برای مراکز آموزشی و درمانی استان قزوین طی سال جاری در نظر گرفته‌ایم.

این مسئول گفت: کنترل و مدیریت منابع مالی از مهمترین رویکردهای معاونت مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین است که براین اساس الحاقیه مرکز آموزشی و درمانی شهیدرجایی را در نظر گرفته‌ایم و امیدواریم تا پایان سال جاری این امر تحقق یابد.

*استانداردسازی مراکز و خانه‌های بهداشت در سال جاری

وی در بخش دیگری به استانداردسازی مراکز و خانه‌های بهداشت استان قزوین اشاره و تصریح کرد: در این بخش اقداماتی را انجام داده‌ایم که استانداردسازی 45 هزار مترمربع از مراکز بهداشت، 170 خانه بهداشت و 14 پایگاه سلامت شهری از نمونه این اقدامات است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رادیوتراپی یکی از مشکلات و دغدغه‌های بیماران مراکز آموزشی و درمانی این استان است، امیدواریم با حمایت خیران این بخش در مرکز آموزشی و درمانی ولایت راه‌اندازی شود.