تاریخ انتشار: ۱۳:۲۹:۳۶, ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » قزوین

افتتاح 7 پروژه شهرداری آبیک

سخنگوی شورای اسلامی شهر آبیک از افتتاح هفت پروژه شهرداری این شهر طی دهه فجر خبر داد و گفت: در این ایام از کتاب «آبیک را بهتر بشناسیم» رونمایی می‌شود.
سخنگوی شورای اسلامی شهر آبیک از افتتاح هفت پروژه شهرداری این شهر طی دهه فجر خبر داد و گفت: در این ایام از کتاب «آبیک را بهتر بشناسیم» رونمایی می‌شود.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، موسی محمدی اظهار کرد: کتاب «آبیک را بهتر بشناسیم» در حدود 200 صفحه از سوی یکی از فرهنگیان شهرستان آبیک تهیه و گردآوری شده که هزینه چاپ و انتشار آن به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر آبیک صورت گرفته و در دهه فجر از این کتاب رونمایی می‌شود.

وی افزود: در این کتاب، شناخت نسبی و مفید از جغرافیای شهرستان آبیک، مناطق دیدنی، عکس‌های قدیمی از محلات، عکس‌های شهدا و معرفی ادوار شوراهای پیشین و فعلی گنجانده شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر آبیک خاطرنشان کرد: چاپ نخست این کتاب در سه هزار جلد است که بین قشرهای مختلف شهرستان آبیک توزیع می‌شود.

محمدی عنوان کرد: به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر آبیک پنج هزار جلد از کتاب « آبیک را بهتر بشناسیم» به چاپ می‌رسد که در صورت استقبال، چاپ مجدد این کتاب صورت می‌گیرد.

وی افزود: داوود پارساپور از فرهنگیان شهرستان آبیک است که تألیف و گردآوری کتاب «آبیک را بهتر بشناسیم» را بر عهده داشته است.

*افتتاح دروازه قرآن در دهه فجر

سخنگوی شورای شهر آبیک از افتتاح دروازه قرآن این شهر در ورودی غربی این شهر در دهه فجر خبر داد و گفت: این دروازه قرآن با 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار احداث شده که در دهه فجر نصب و به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدی به افتتاح پل هم‌سطح انتهای خیابان هویزه شهر آبیک در دهه فجر اشاره کرد و افزود: این پروژه با حضور مسئولان و 2 میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: پروژه زیرسازی و کاشی‌کاری و دیوار معرق‌ و زیباسازی پل زیرگذر اتوبان و نورپردازی کامل با یک میلیارد اعتبار در دهه فجر افتتاح می‌شود.

این مسئول از نصب هفت دوربین مداربسته مانیتورینگ سطح شهر آبیک به همت شهرداری و شورای شهر و اختصاص 5 میلیارد ریال اعتبار در دهه فجر خبر داد و اضافه کرد: نصب این دوربین‌ها با هدف سهولت در امور امنیتی، ترافیکی و انتظامی این شهر صورت می‌گیرد.

سخنگویی شورای اسلامی شهر آبیک به آغاز عملیات اجرایی پارک بعثت با 30 میلیارد ریال اعتبار در دهه فجر اشاره و اذعان کرد: کلنگ پروژه بلوار امام خمینی (ره) این شهر شامل بهسازی، پیاده‌روسازی و مبلمان این بلوار با 20 میلیارد ریال اعتبار در دهه فجر به زمین زده می‌شود.

محمدی افزود: در حال حاضر پارک بانوان شهر آبیک 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد؛ این درحالی است که پروژه مجتمع فرهنگی و ورزشی شهرک فردوس شهر آبیک دارای 15 درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی با اشاره به اجرای طرح آبیاری قطره‌ای در فضاهای سبز پارک فدک، بوستان شهید رجایی با 10 میلیارد ریال اعتبار یادآور شد: به عنوان نمادین سیستم طرح آبیاری قطره‌ای میدان مادر در دهه‌ فجر افتتاح می‌شود.